Antikos laikais netoli dabartinio Kemero buvo Olimpo miestas – svarbus kultūrinis ir religinis centras. Žemės drebėjimas sugriovė visus didingus statinius, bet šiandien galime pasigrožėti išlikusiais pirčių ir bazilikos griuvėsiais. XX a. pradžioje vietiniai Eskiköy gyventojai, norėdami apsisaugoti nuo nuolatinių potvynių iš kalnų (tirpstant sniegynams), pastatė 23 km ilgio sieną. Dėl jos ir pats miestelis buvo pervadintas į Kemerą, nes kemer turkiškai reiškia juosta, diržas.

Turistus čia traukia įspūdinga gamta – miestelį supantys kalnai, uolos prie krantų, žmonių beveik nepaliesti paplūdimiai. Turizmo sektorius gerai išplėtotas, todėl ieškantys kurortinio miesto šurmulio, jį ras Kemero centre, Atatiurko bulvare, kur gausu parduotuvių, kavinių, barų ir įvairių pramogų. Tačiau vos keliolika minučių automobiliu ir jūs jau antikiniame Olimpo mieste, Beldibio urve, kur buvo rasta Akmens amžiaus archeologinių radinių, Chimeroje – buvusioje Hefaisto šventykloje, kur  kalno viršūnėje nuolat dega liepsnos ar Mėnesienos parke, kur galima vakarieniauti jūrai beveik skalaujant jūsų kojas.

Lankytinos vietos

Tekirova

Tekirova Kemeras Turkija

Atstumas nuo kurorto: ~17 km
Lankytinos vietos tipas: paplūdimys, ekologinis parkas 

Ką čia rasite?

Nors visa Turkija garsėja savo paplūdimiais, tačiau vietinių teigimu būtent Tekirovoje yra gražiausias paplūdimys visoje Turkijoje. Tiesa, čia verta atvykti ne tik dėl švelnaus smėlio ir tobulo vandens. Netoli yra Phaselis paplūdimys ir apleisto miesto griuvėsiai. Turkijos pakrantėse daug romėnų ir graikų laikus menančių istorinių vietų. Viena tokių – Phaselis, kur galima apžiūrėti senovinio miesto liekanas ir išgirsti pasakojimų apie piratus. Taip pat netoliese ekologinis parkas, kuriame galima jaukiai pasivaikščioti. Priklausomai nuo metų laiko, galėsite grožėtis skirtingomis gėlėmis, pamatyti daug retų ir saugomų gyvūnų, o gal net sutikti ir mažų vėžliukų!

Pamukalė

Pamukalė, Turkija, Antalija

Atstumas nuo kurorto: ~270 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos objektas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Ką čia rasite? 

Pamukalė turkiškai reiškia „medvilnės pilis“. Tiesa, ši vieta su medvilne neturi nieko bendra. Tai mineralinės versmės šalies pietvakariuose, kurios suformavo įspūdingą druskingą slėnį, su medvilnę primenančiais baltais sūraus vandens plotais. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai tiesiog snieguotos kalvos, tačiau vasarą čia temperatūra siekia 25–30 laipsnių, o žiemą nenukrenta žemiau -2 laipsnių. Tai populiariausia lankytina vieta visoje Turkijoje, o tie, kas ten lankėsi, sako, kad nuotraukos neatspindi nė pusės to, ką galima pamatyti gyvai. Keliaudami pasiimkite maudymosi kostiumą, kad galėtumėte pasimėgauti mineralinio vandens procedūromis bei nusiteikite pažingsniuoti po teritoriją, jog pamatytumėte gražiausius vaizdus.

Olympos miestelis

Olympos miestelis

Atstumas nuo kurorto: ~42 km
Lankytinos vietos tipas: istorinis miestelis, kurortas 

Ką čia rasite?

Olympos miestelis, esantis į pietus nuo Kemero, tai puikia vieta praleisti visą dieną. Nuo istorinių paminklų, iki gyvo ir šurmuliuojančio paplūdimio! Olympos istorija siekia 1-ąjį amžių, metams bėgant miestas klestėjo ir buvo regiono centras, o kartais – nuskursdavo dėl politinės santvarkos ir piratų išpuolių. Todėl šiandien čia gausu istorinių ženklų, menančių nuotykių pilną miesto istoriją. Turistai įprastai užsuka į antikinius miesto griuvėsius, kur galima rasti išlikusią baziliką. Vėliau galima mėgautis gražiu paplūdimiu ir šilta jūra, su oro gondolomis pasikelti į šalia esantį Tahtali kalną bei apžvelgti panoramą iš paukščio skrydžio ar apsilankyti Chimeros kalne, kur natūraliai susiformavę dujų baseinėliai kartais užsidega, sukurdami nepakartojamą reginį.

Senasis uostas

Senasis uostas, Antalija, Turkija

Atstumas nuo kurorto centro: ~44 km
Lankytinos vietos tipas: miesto vieta, uostas

Ką čia rasite?

Senasis Antalijos uostas nustebins jus savo jaukumu ir leis kitokiu kampu pažvelgti į miestą. Įprasta apžvalgos aikštelę rasite aukštesnėje miesto vietoje, tačiau būtent čia, nusileidę į žemiausią Antalijos vietą, jūs galėsite pamatyti kalne išsidėsčiusį kurortą, lankytinas vietas, kurias jau apžiūrėjote iš arti ar dar tik planuojate pamatyti. Į uostą nusileisite stačiais akmeniniais laiptais. Čia galėsite iš arčiau apžiūrėti jachtas ir mažus žvejų laivelius, šnektelti su draugiškais vietiniais gyventojais bei įsigyti šviežiai sugauto laimikio ar paragauti jo vietinėse užkandinėse.

Dudeno kriokliai ir urvai

Dudeno kriokliai

Atstumas nuo kurorto: ~60 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos objektas, parkas 

Ką čia rasite?

Tai natūraliai susiformavę kriokliai, kurie lankytojus žavi iš aukštai krentančio vandens srovėmis ir paslaptingais urvais, besislepiančiais po jais. Aukštutiniai Dudeno kriokliai yra itin gražiame ir puikiai prižiūrimame parke. Čia skraido papūgos, yra specialiai įrengti takeliai, o norintys patekti į krioklio vidų, gali apsilankyti už krioklių esančiuose urvuose. Žemutiniai Dudeno kriokliai dažniausiai apžiūrimi iš laivo ar jachtos, nes būtent iš jūros atsiveria įspūdingiausias vaizdas. Čia vanduo iš 40 m aukščio krenta tiesiai į jūrą, todėl nors ir nuo kranto galima pamatyti šį krioklį, bet daugiausia įspūdžių ir nepakartojamų nuotraukų parsivešite būtent iš pasiplaukiojimo laivu.

Demrė

Dermė, Turkija

<

Atstumas nuo kurorto: ~99 km
Lankytinos vietos tipas: architektūros paminklai 

Ką čia rasite?

Dar viena kryptis jūsų dienos išvykai – Demrė. Tai kurortinis miestas, kuriame didžiausias traukos objektas yra Nikolajaus cerkvė. Taip, taip, to paties Nikolajaus, kuris, kaip teigiama yra Kalėdų senelio prototipas. Visai šalia ir Myros amfiteatras, išlikęs nuo antikos laikų. Jis, beje, antras pagal dydį išlikęs amfiteatras Turkijoje po Aspendos amfiteatro, kuris irgi yra populiari turistų kryptis. Lankantis Demrėje yra populiaru laivu plaukti į Kekovos salą. Pakeliui galėsite mėgautis šiltu vandeniu, gėrimais, maistu bei grožėtis pro šalį plaukiančiais pakrantės peizažais.

    Kur norite keliauti?

    Papasakokite kokios kelionės norite ir mes pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą

    Pageidavimai viešbučiui

    Žvaigždučių skaičius

    Maitinimo tipas