Antalijos regione, Turkijoje, įsikūręs Belekas, tai tobula kryptis jūsų atostogoms. Miestas įsikūręs prie Viduržiemio jūros, apsuptas pušų ir eukaliptų giraitėmis. Auksiniai paplūdimiai, istoriniai paminklai ir išskirtinis švelnus klimatas – reta kombinacija, kurią rasite Beleke.

Nors Turkija gana kalnuota šalis, tačiau Beleką supa lygumos. Todėl čia jūsų lauks ilgi ir šviesūs vakarai, nes saulės neužstos kalnai, o dieną pūs lengvas vėjelis. XIX a. pradžioje sultonas Abdulaizis šią vietovę liepė apsodinti eukaliptų ir pušų sodinukais. Šiandien galite mėgautis šių medžių teikiamu pavėsiu ir suformuotu kraštovaizdžiu. Jei norite aplankyti vietines įžymybes, jums patiks Kuršunlu krioklys ir už jo besislepiantis urvas. Krioklys yra gamtiniame parke, kuriame gyvena daugiau nei 100 įspūdingų paukščių rūšių. Taip pat verta aplankyti senovinius Pergės ir Aspendo miestus bei Aspendo amfiteatrą, kuriam jau daugiau nei 2000 metų. Nepaisant solidaus amžiaus, amfiteatre vis dar rengiami operos ir baleto pasirodymai. Sporto pasaulyje Belekas yra garsus dėl golfo aikštynų. Čia vyksta pasaulinio lygio čempionatai, o golfo mėgėjai ir profesionalai iš viso pasaulio renkasi pažaisti golfą ir pasimėgauti puikiu klimatu.

 

Lankytinos vietos

„The Land of Legends“

The Land of Legends

Atstumas nuo kurorto: ~10 km
Lankytinos vietos tipas: pramogų parkas

Ką čia rasite?

Pramogų parkas patiks ir mažiems, ir dideliems lankytojams. Čia jūsų laukia kvapą gniaužiantys pasivažinėjimai kalneliais, vandens pramogos, įspūdingi lyg tiesiai iš pasakų knygų ir filmų nužengę mylimi personažai. Jei ekstremalių pramogų nori ne visa šeima, kol vieni važinės kalneliais ir lankysis siaubo kambaryje, kiti galės mėgautis saulės voniomis čia įrengtame paplūdimyje ar gurkšnoti kokteilį po skėčiu. Pramogų parke lengvai galima praleisti visą dieną, o išalkus – papietauti čia veikiančiose kavinėse ir restoranuose.

Aspendos amfiteatras

Aspendos amfiteatras, Belekas - lietuviaikeliauja.lt

Atstumas nuo kurorto: ~20 km
Lankytinos vietos tipas: istorinė vieta, architektūros paminklas 

Ką čia rasite?

Aspendos miestas ir jame esantis amfiteatras mena 5-ą a. pr. m. e. Čia yra išlikęs geriausiai išsilaikęs amfiteatras pasaulyje, menantis Antikos laikus. Amfiteatras yra 96 metrų skersmens, o jame gali tilpti 12 000 žiūrovų. Manoma, kad jis buvo pastatytas 155 metais. Pavasarį ir vasarą Aspendos tarptautinis operos ir baleto festivalis čia vis dar kviečia klausytis įvairių koncertų ir vaidinimų. Be amfiteatro čia galima apžiūrėti bazilikos griuvėsius, agorą, o 15 km nuo amfiteatro – Romėnų akveduką.

Dudeno kriokliai ir urvai

Dudeno kriokliai

Atstumas nuo kurorto: ~30 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos objektas, parkas 

Ką čia rasite?

Tai natūraliai susiformavę kriokliai, kurie lankytojus žavi iš aukštai krentančio vandens srovėmis ir paslaptingais urvais, besislepiančiais po jais. Aukštutiniai Dudeno kriokliai yra itin gražiame ir puikiai prižiūrimame parke. Čia skraido papūgos, yra specialiai įrengti takeliai, o norintys patekti į krioklio vidų, gali apsilankyti už krioklių esančiuose urvuose. Žemutiniai Dudeno kriokliai dažniausiai apžiūrimi iš laivo ar jachtos, nes būtent iš jūros atsiveria įspūdingiausias vaizdas. Čia vanduo iš 40 m aukščio krenta tiesiai į jūrą, todėl nors ir nuo kranto galima pamatyti šį krioklį, bet daugiausia įspūdžių ir nepakartojamų nuotraukų parsivešite būtent iš pasiplaukiojimo laivu.

Senasis Antalijos uostas

Senasis uostas, Antalija, Turkija

Atstumas nuo kurorto centro: ~42 km
Lankytinos vietos tipas: miesto vieta, uostas

Ką čia rasite?

Senasis Antalijos uostas nustebins jus savo jaukumu ir leis kitokiu kampu pažvelgti į miestą. Įprasta apžvalgos aikštelę rasite aukštesnėje miesto vietoje, tačiau būtent čia, nusileidę į žemiausią Antalijos vietą, jūs galėsite pamatyti kalne išsidėsčiusį kurortą, lankytinas vietas, kurias jau apžiūrėjote iš arti ar dar tik planuojate pamatyti. Į uostą nusileisite stačiais akmeniniais laiptais. Čia galėsite iš arčiau apžiūrėti jachtas ir mažus žvejų laivelius, šnektelti su draugiškais vietiniais gyventojais bei įsigyti šviežiai sugauto laimikio ar paragauti jo vietinėse užkandinėse.

Alanija

Alanija

Atstumas nuo kurorto: ~100 km
Lankytinos vietos tipas: kurortinis miestas, gamtos paminklai

Ką čia rasite?

Alanija, tai populiarus kurortinis miestas, į kurį kasmet atvyksta 10 proc. visų Turkiją aplankančių turistų. Nors šiandien miestas geriausiai žinomas dėl savo smėlėtų paplūdimių ir visada gero oro, tačiau jame yra ir nemažai lankytinų objektų. Dėmesio yra vertas Alanijos senamiestis ir uostas, vienintelė išlikusi seldžiukų tvirtovė, stovinti būtent Alanijoje, bei miesto simbolis – XIII a. statytas Raudonasis gynybinis bokštas. Alanijos vakaruose yra populiariausias kurorto paplūdimys, pavadintas Kleopatros vardu. Paplūdimio pradžioje rasite Damlato urvą, įspūdingą 200 m2 urvą, kuriame kiaurus metus išlieka 22 laipsnių temperatūra. O pažintį su Alanija verta užbaigti kelione oro gondolomis. Iš Kleopatros paplūdimio galite pakilti iki Alanijos pilies ir apžvelgti visą miesto panoramą.

Kursunlu gamtos parkas ir krioklys

Kursunlu gamtos parkas

Atstumas nuo kurorto: ~35 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos objektas, vieta piknikui 

Ką čia rasite?

Visai šalia Antalijos yra Kursunlu gamtos parkas, kurio pagrindinis traukos objektas – įspūdingas krioklys. Klaidžiojant parko takeliais galite sutikti daug įvairių smulkių gyvūnų: voverių, triušių, vėžlių, driežų, pamatyti papūgų ir kitų egzotinių paukščių. Parke įrengtos pikniko vietos, todėl bus kur prisėsti atgauti jėgas, užkąsti ir pasimėgauti parko vaizdais. Jei norite daugiau sužinoti apie parko florą ir fauną, galite leistis į ekskursiją su gidu. Parkas išsiskiria ryškiais žalios ir mėlynos spalvų kontrastais, todėl čia darytos nuotraukos yra populiarios visame pasaulyje ir dažnai naudojamos spaudai, reklamai. Gal turite suvenyrinį rankšluostį su krioklio nuotrauka? Labai gali būti, kad ten pavaizduotas būtent Kursunlu krioklys.

    Kur norite keliauti?

    Papasakokite kokios kelionės norite ir mes pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą

    Pageidavimai viešbučiui

    Žvaigždučių skaičius

    Maitinimo tipas