TOP rudens kelionių kryptys: kur geriausia keliauti

TOP rudens kelionių kryptys: ką verta pamatyti

Nors populiariausias metų laikas kelionėms vis dar išlieka vasara, labiau patyrę keliautojai vienbalsiai sako, kad tinkamiausia atostogauti užsienyje rudenį. Būtent rudenį krenta visų paslaugų kainos, nebėra daug turistų, o oras vis dar lepina šiluma. Šį kartą dalinamės patraukliausiomis rudens kelionių kryptimis.

Pietų Prancūzija

Ištroškusiems saulės, gražių vaizdų ir prabangos verta keliauti į Pietų Prancūziją. Kanai, Nica, St. Tropezas – tai ne tik keliautojų, bet ir visame pasaulyje žinomų garsenybių mėgstami miestai. Tiesa čia piniginę teks tikrai paploninti, mat vietos prabangios, o jų kainos didelės net ne sezono metu.

Pietų Prancūzijoje rudenį vis dar galėsite lepintis saulės voniomis, išvykomis jachta bei romantiškomis vakarienėmis ant jūros kranto.

Pietų Prancūziją. Kanai - www.lietuviaikeliauja.lt

Italija

Ruduo Italijoje skirtas derliaus nuėmimui. Tai reiškia, kad galėsite paragauti pačių šviežiausių produktų bei sudalyvauti tikrose itališkose maisto šventėse. Kas gali būti geriau?

Rugsėjo viduryje ir spalio pradžioje itin puiku keliauti po Toskaną. Dienos vis dar lepina šiluma, naktys maloniai vėsios, o visas regionas nusidažo nuostabiomis spalvomis bei apetitą žadinančiais kvapais. Negana to, tai puiki proga savomis akimis pamatyti kaip vyksta vynuogių derliaus nuėmimas bei vyno gamyba. Gurmanai taip pat bus sužavėti  – būtent rudenį Italijoje triufelių sezonas. Kai kurie ūkininkai leidžia norintiems padėti jiems priklausančiuose miškuose ieškoti triufelių. Patirtis bus neįkainojama, o įspūdžių užteks dar ilgam!

Toskana - www.lietuviaikeliauja.lt

Islandija

Nors į Islandiją daugiausia turistų plūsta vasarą, ruduo taip pat tinkamas metas kelionei. Oro temperatūra dar nėra itin žema, taigi žygiai ir nakvynės palapinėje vis dar įmanomi. Geizeriai, vulkanai, karštosios srovės – visa tai kurs įspūdį, kad esate absoliučiai kitoje planetoje.

Tiesa, svarbu prisiminti, kad vėlesnį rudenį ir žiemą oro temperatūra labai smarkiai krenta, naktys tampa labai ilgos, o dienos sutrumpėja net iki kelių valandų per parą. Vis dėlto tai ne bėda. Islandiją aplankyti rudenį bei žiemą verta vien dėl Šiaurės pašvaistės. Šis magiškas reginys šalyje matomas nuo rugsėjo iki balandžio mėnesio.

Kelionės į Islandija - www.lietuviaikeliauja.lt

Graikija

Rudenį Graikija tampa iš tiesų tobula kelionių kryptimi – kainos smarkiai krenta, turistų spūstys sumažėja, o oro temperatūra išlieka itin šilta, be pavojaus vidurdienį gauti saulės smūgį. Būtent rudenį keliautojai rekomenduoja keliauti ne tik po Graikijos salas, bet ir po žemyninę šalies dalį. Tai puiki proga pamatyti visai kitą Graikijos pusę – laike sustojusius mažus miestelius, vynuogynus ar alyvuogių augintojų ūkius.

Kelionės į Graikiją - www.lietuviaikeliauja.lt

Nebijokite daugiau laiko praleisti mažuose miesteliuose. Būtent ten pažinsite tikrąją vietinių gyvenimo tėkmę. Ten pravartu užsukti į mažas jaukias tavernas, kur tiesiog būtina paragauti grapos bei paskanauti tradicinių patiekalų.

Portalui parengė žurnalistė Ema Bilytė

 

Atsakyti

Turite būti prisijungę norėdami parašyti komentarą.