Saulėtas krantas – tai garsiausias ir populiariausias paplūdimys Bulgarijoje, o gal net ir visame Juodosios jūros regione. Jis buvo suprojektuotas ir įrengtas 1970-aisiais, anksčiau čia buvo tik smėlio kopos. Suprojektuoti buvo ne tik palei paplūdimį išsidėstę viešbučiai, kurorto infrastruktūra, bet ir paruoštas paplūdimio ruožas, pervežta 0,5 mln. m3 žemių, pasodinta daugiau kaip 300 tūkst. medžių, teikiančių pavėsį. Šiam projektui prireikė daugiau nei 150 milijonų Bulgarijos levų. 

Šiandien Saulėtas krantas vilioja turistus ir iš užsienio, ir pačios Bulgarijos. Šalia 5 km paplūdimio juostos išsidėstę daugiau kaip 100 viešbučių ir daugiau kaip 130 restoranų, barų kavinių. Atvykę pailsėti čia rasite įvairiausių veiklų ir pramogų: nuo nardymo – iki naktinių diskotekų, nuo vandens parkų – iki simfoninės muzikos koncertų. Šilta jūra ir švelnus klimatas traukia poilsiautojus, kurie kiekvieną dieną nori atrasti ką nors naujo. Kasryt iš viešbučio galite su vietiniu traukinuku važiuoti iki paplūdimio, o papietavę restorane ant jūros kranto – leistis tyrinėti kurortinių apylinkių ar aplankyti šalia esantį istorinį Nesebero senamiestį. Nebrangus maistas ir transportas leis laisvai keliauti ir tyrinėti apylinkes, o šiltas oras ir visada saulėtos dienos bus puikių jūsų atostogų garantas!

Lankytinos vietos

Neseberas

Neseberas, Bulgaria

Atstumas nuo kurorto centro: ~5 km
Lankytinos vietos tipas: istorinis, architektūrinis paminklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Ką čia rasite?

Vos 300 m pločio ir 850 m ilgio pusiasalyje įsikūręs Nesebero senamiestis amžiams bėgant buvo gerai apsaugotas nuo užpuolikų, todėl iki šių dienų čia išliko helenistinio laikotarpio nekropolis, senosios metropolijos bazilikos griuvėsiai ir daug antikinių pastatų. 1983 m. šis miestas-muziejus įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, siekiant išsaugoti unikalų senamiesčio išplanavimą, siauras gatveles, atlaikiusias daugelio amžių negandas bei arheologinius radinius. Į senamiestį patenkama siauru sausumos ruožu, kur jus pasitiks ikoniškas medinis Nesebero vėjo malūnas. Senamiestis toks mažas, kad jame paklysti tiesiog neįmanoma. O netyčia paklydus, tikėtina, atrasite dar nematytą skersgatvį su jaukia kavinuke, rožių aliejumi dvelkiančia suvenyrų parduotuvėle ar dar vienu nedideliu muziejumi.

Burgasas

Burgasas, Bulgaria

Atstumas nuo kurorto: ~36 km
Lankytinos vietos tipas: kurortas 

Ką čia rasite?

Burgasas – tai uostamiestis prie Juodosios jūros, kur kiaurus metu nenutyla turistų šurmulys. Burgase, kaip ir visuose Bulgarijos kurortuose, galėsite pasimėgauti purvo procedūromis bei pasilepinti saulės voniomis prie jūros. Ieškantys aktyvesnio naktinio gyvenimo, čia ras daug kavinių, barų ir klubų. Dieną verta pasivaikščioti po miestą ir išbandyti purvo procedūras prie Atanasovsko ežero, pasidairyti į jūrą nuo 300 m ilgio molo, išgirsti savo mylimojo vardą aplankius Gramofoną Burgaso centre bei nuplaukti į Šv. Anastasijos salą, kur yra išlikęs viduramžiais statytas vienuolynas.

Druskos muziejus

Druskos_muziejus_Bulgarija

Atstumas nuo kurorto: ~20 km
Lankytinos vietos tipas: muziejus 

Ką čia rasite?

Bulgarijos kurortai garsėja savo gydomosiomis druskos ir purvo procedūromis. Pomorijėje, vos 20 km nuo Nesebero, yra įsikūręs nedidelis Druskos muziejus. Jame galima geriau susipažinti su druskos gavybos ir naudojimo šalyje istorija, o apžiūrėjus druskos ekspoziciją – ir patiems išbandyti druskingo purvo vonias. Čia galima užsisakyti ekskursiją rusų, anglų kalbomis arba apžiūrėti muziejų savarankiškai. Apsilankius muziejuje verta pasivaikščioti ir po pačią Pomoriję. Tai gražus kurortinis miestelis, kuriame rasite ne tik Juodosios jūros pakrantę, bet ir druskingą Pomorijės ežerą.

Varna

varna-bulgaria_lietuviaikeliauja.lt

Atstumas nuo kurorto: ~95 km
Lankytinos vietos tipas: uostamiestis, istorinė vieta, kurortas 

Ką čia rasite?

Varna, tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas ir didžiausias šalies kurortas. Kaip ir kiekviename didmiestyje, čia gausu skirtingų veiklų ir pramogų. Vienus traukia paplūdimiai, kuriuose visada pilna veiksmo ir šurmulio. Kiti nori apžiūrėti uostą, besisupančius prieplaukoje laivus bei paragauti šviežiai sugauto laimikio. Trečius Varnoje sužavi istoriniai ir architektūriniai paminklai – senamiestis, Varnos soboras (didžiausia katedra Bulgarijoje), Varnos archeologijos muziejus. Vadinamasis „Varnos auksas“, kurį galite pamatyti šiame muziejuje, buvo rastas archeologinių kasinėjimų Varnos Nekropolyje metu, manoma, kad ten žmonės buvo laidojami daugiau nei prieš 6500 metų. Tai „Varnos auksui“ suteikia seniausio pasaulio aukso lobyno titulą.

Emono kyšulys

Emono kyšulys lietuviaikeliauja.lt

Atstumas nuo kurorto: ~33 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos paminklas, įspūdingi vaizdai 

Ką čia rasite?

Iš Obzoro vingiuotu keliuku kylant į kalną, už maždaug 7 km nuo žymaus Iraklio paplūdimio, jūs pasieksite Emono kyšulį. Čia baigiasi kalnų grandinė, kuri Bulgariją dalija pusiau, eidama iš vakarų į rytus. Jūreiviai šią vietą aplenkia dėl itin sudėtingų laivybos sąlygų ir nenuspėjamų povandeninių srovių. Užkopus į kyšulio viršų, atsiveria nepakartojami apylinkių vaizdai. Dalyje teritorijos šiandien yra NATO strateginis objektas, taip pat stovi švyturys. Turistai gali pasivaikščioti aplinkinėmis kalvomis, ieškodami geriausio kadro, paiškylauti ar aplankyti išlikusius vienuolyno griuvėsius. Sakoma, kad saulei tekant aplink kyšulį esantis vanduo nusidažo raudonai, primindamas čia nuskendusią merginą, kuri taip ir nesulaukė iš jūros grįžtančio savo mylimojo.

    Kur norite keliauti?

    Papasakokite kokios kelionės norite ir mes pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą

    Pageidavimai viešbučiui

    Žvaigždučių skaičius

    Maitinimo tipas