Pomorijė (Pomorie) – tai nedidelis Bulgarijos kurortas, kurio rytinėje pusėje plyti Juodoji jūra, o miestelį pusiau dalija druskingas Pomorijės ežeras. Bulgarija yra garsi dėl savo druskos ir purvo gydyklų, o būtent šiame kurorte jūs galėsite ne tik mėgautis saule ir jūra, bet ir profesionaliomis druskos bei molio procedūromis. Kurortas įsikūręs vos 10 km nuo Burgaso oro uosto, todėl čia atvykti galima itin patogiai! 

Bulgarija, palyginus su kitomis lietuvių mėgstamomis atostogų kryptimis, yra pigi šalis. Čia galima nebrangiai išsinuomoti automobilį ir pakeliauti aplink kurortinį miestelį, norint geriau pažinti šalį ir pamatyti įdomių lankytinų vietų. Maždaug už 20 km į šiaurę nuo kurorto yra Neseberas, kurio senamiestis – į UNESCO įtrauktas vos 300 m pločio pusiasalis. 20 km į pietus ir jūs atsidursite Burgase, čia įsikūręs populiarus Burgaso jūros parkas, mieste pilna šurmulio ir gyvybės jaukiuose kavinėse ir baruose, o vaikščiojant siauromis senamiesčio gatvelėmis galima pajusti šimtmečius menančią istoriją. Kaip ir kiekvienoje turistams pritaikytoje Bulgarijos vietoje, Pomorijėje rasite daugybę suvenyrų ir produktų pagamintų iš rožių. Rožės – Bulgarijos simbolis, o šioje šalyje užauginama ir pagaminama daugiausia rožių aliejaus visame pasaulyje.

Lankytinos vietos

Nesebero senamiestis

Neseberas, Bulgaria

Atstumas nuo kurorto centro: ~19 km
Lankytinos vietos tipas: istorinis, architektūrinis paminklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Ką čia rasite?

Vos 300 m pločio ir 850 m ilgio pusiasalyje įsikūręs Nesebero senamiestis amžiams bėgant buvo gerai apsaugotas nuo užpuolikų, todėl iki šių dienų čia išliko helenistinio laikotarpio nekropolis, senosios metropolijos bazilikos griuvėsiai ir daug antikinių pastatų. 1983 m. šis miestas-muziejus įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, siekiant išsaugoti unikalų senamiesčio išplanavimą, siauras gatveles, atlaikiusias daugelio amžių negandas bei arheologinius radinius. Į senamiestį patenkama siauru sausumos ruožu, kur jus pasitiks ikoniškas medinis Nesebero vėjo malūnas. Senamiestis toks mažas, kad jame paklysti tiesiog neįmanoma. O netyčia paklydus, tikėtina, atrasite dar nematytą skersgatvį su jaukia kavinuke, rožių aliejumi dvelkiančia suvenyrų parduotuvėle ar dar vienu nedideliu muziejumi.

Saulėtas krantas

Sunny beach, Bulgaria lietuviaikeliauja

Atstumas nuo kurorto centro: ~20 km
Lankytinos vietos tipas: žymiausias paplūdimys Bulgarijoje

Ką čia rasite?

Saulėtas krantas yra garsiausias paplūdimys Bulgarijoje ir, turbūt, visame Juodosios jūros regione. Jis buvo suprojektuotas 1970-aisiais, statybų metu buvo įrengtas 5 km paplūdimio ruožas, pasodinta daugiau nei 300 tūkst. medžių, įrengta infrastruktūra turizmo plėtrai. Šiandien turistus čia traukia atvykti atostogų ritmu pulsuojanti pakrantė ir aplinkinė kurortinė zona. Čia rasite daugybę skirtingų viešbučių, kavinių, barų, restoranų ir klubų. Kurorte vyksta koncertai, diskotekos, vaidinimai ir klasikinės muzikos koncertai, todėl pramogų ir veiklų čia bus kiekvieno skoniui! Kad ir kurioje Saulėto kranto vietoje apsistotumėte, jūra ir vandens pramogos visada bus ranka pasiekiamos!

Druskos muziejus

Druskos_muziejus_Bulgarija

Atstumas nuo kurorto: ~2 km
Lankytinos vietos tipas: muziejus 

Ką čia rasite?

Bulgarijos kurortai garsėja savo gydomosiomis druskos ir purvo procedūromis. Pomorijėje, vos 20 km nuo Nesebero, yra įsikūręs nedidelis Druskos muziejus. Jame galima geriau susipažinti su druskos gavybos ir naudojimo šalyje istorija, o apžiūrėjus druskos ekspoziciją – ir patiems išbandyti druskingo purvo vonias. Čia galima užsisakyti ekskursiją rusų, anglų kalbomis arba apžiūrėti muziejų savarankiškai. Apsilankius muziejuje verta pasivaikščioti ir po pačią Pomoriję. Tai gražus kurortinis miestelis, kuriame rasite ne tik Juodosios jūros pakrantę, bet ir druskingą Pomorijės ežerą.

Varna

varna-bulgaria_lietuviaikeliauja.lt

Atstumas nuo kurorto: ~115 km
Lankytinos vietos tipas: uostamiestis, istorinė vieta, kurortas 

Ką čia rasite?

Varna, tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas ir didžiausias šalies kurortas. Kaip ir kiekviename didmiestyje, čia gausu skirtingų veiklų ir pramogų. Vienus traukia paplūdimiai, kuriuose visada pilna veiksmo ir šurmulio. Kiti nori apžiūrėti uostą, besisupančius prieplaukoje laivus bei paragauti šviežiai sugauto laimikio. Trečius Varnoje sužavi istoriniai ir architektūriniai paminklai – senamiestis, Varnos soboras (didžiausia katedra Bulgarijoje), Varnos archeologijos muziejus. Vadinamasis „Varnos auksas“, kurį galite pamatyti šiame muziejuje, buvo rastas archeologinių kasinėjimų Varnos Nekropolyje metu, manoma, kad ten žmonės buvo laidojami daugiau nei prieš 6500 metų. Tai „Varnos auksui“ suteikia seniausio pasaulio aukso lobyno titulą.

Burgasas

Burgasas, Bulgaria

Atstumas nuo kurorto: ~19 km
Lankytinos vietos tipas: kurortas 

Ką čia rasite?

Burgasas – tai uostamiestis prie Juodosios jūros, kur kiaurus metu nenutyla turistų šurmulys. Burgase, kaip ir visuose Bulgarijos kurortuose, galėsite pasimėgauti purvo procedūromis bei pasilepinti saulės voniomis prie jūros. Ieškantys aktyvesnio naktinio gyvenimo, čia ras daug kavinių, barų ir klubų. Dieną verta pasivaikščioti po miestą ir išbandyti purvo procedūras prie Atanasovsko ežero, pasidairyti į jūrą nuo 300 m ilgio molo, išgirsti savo mylimojo vardą aplankius Gramofoną Burgaso centre bei nuplaukti į Šv. Anastasijos salą, kur yra išlikęs viduramžiais statytas vienuolynas.

    Kur norite keliauti?

    Papasakokite kokios kelionės norite ir mes pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą

    Pageidavimai viešbučiui

    Žvaigždučių skaičius

    Maitinimo tipas