Poilsinės kelionės: ką reikia žinoti, kad nereikėtų nusivilti

Poilsinės kelionės: pagrindiniai patarimai sėkmingoms atostogoms

Dažnam atostogos asocijuojasi su geru oru, gultu prie baseino ir šviežių sulčių kokteiliu rankoje. Tokiam tingiam ir nerūpestingam laisvalaikiui idealiai tinka poilsinės kelionės! Tačiau kaip tinkamai suplanuoti atostogas, kad vėliau netektų gailėtis ir kaltinti kelionių organizatoriaus? Kada geriausia įsigyti kelionę, kad nepermokėtumėte? Galų gale, kaip žinoti, kad viešbutis, į kurį važiuojate yra geras? Specialistų teigimu, tereikia vadovautis keliais patarimais.

Kada pirkti kelionę?

Nors prieš kurį laiką buvo itin populiaru pirkti tik paskutinės minutės pasiūlymus, situacija jau kurį laiką smarkiai pakitusi. Ekspertų atsakymas vienareikšmiškas – poilsinę kelionę geriausia planuoti iš anksto, likus 2-5 mėnesiams. Tokiu atveju pasiūlymų kainos ir kokybės santykis būna pats geriausias. Viešbučių ir viešbučiuose esančių kambarių pasirinkimas būna didelis, tad būsite užtikrinti dėl aukščiausio lygio komforto. Negana to, įvertinus paskutinės minutės pasiūlymuose dažnai paslėptus mokesčius, kelionę užsisakant iš anksto, už ją mokėsite mažiau.

Taip pat vertėtų pasinaudoti ir išankstinio pirkimo nuolaidomis. Jos dažniausiai paskelbiamos sezono pradžioje ir siekia iki 20 %. Apie tai pravartu užsiminti kelionių organizatoriui, į kurį kreipsitės.

Poilsinės kelionės - www.lietuviaikeliauja.lt

Specialistų teigimu, paskutinės minutės pasiūlymai dažniausiai skirti nereikliems, labai spontaniškiems keliautojams. Nenustebkite, kad įsigijus tokią kelionę viešbutis gali būti toli nuo paplūdimio ar visų garsių kurorto vietų. Taip pat būkite pasiruošę pinigų netikėtoms paslaugoms, kurios į kelionių paketą gali būti neįskaičiuotos. Pavyzdžiui, pervežimas iš oro uosto į viešbutį ir atgal.

Pagal ką rinktis viešbutį?

Nesivadovaukite tik kelionių organizatoriaus rekomendacijomis ar viešbučio žvaigždučių skaičiumi buklete. Renkantis viešbutį patariame skirti šiek tiek laiko.

Visų pirma, pasidomėkite, kada viešbutis buvo pastatytas bei renovuotas. Jeigu viešbutis turi 5 žvaigždutes, kurias gavo dar 2008-aisiais, tai nereiškia, kad po dešimties metų jis vis dar atrodo taip pat kaip pirmosiose nuotraukose.

Taip pat paskaitykite atsiliepimus įvairiuose forumuose internete. Būtent ten surasite šviežiausių įspūdžių. Atkreipkite dėmesį, kaip žmonės vertina viešbučio maistą bei švarą. Tai patys svarbiausi rodikliai.

Jeigu keliaujate su vaikais, pasidomėkite apie viešbučio animatorius, žaidimų kambarius bei kitas papildomas pramogas mažiesiems.

Poilsinės kelionės - www.lietuviaikeliauja.lt

Ar pirkti Viskas įskaičiuota”?

„Viskas įskaičiuota” paslauga tikriausiai yra neatsiejama nuo poilsinių kelionių. Vis dėlto, kai kuriose šalyse šis pasiūlymas yra kiek kitoks nei įprasta.

Pavyzdžiui, jeigu vykstate į Turkiją ar Egiptą, net nedvejodami pirkite kelialapį su „Viskas įskaičiuota”. Tuo tarpu Europoje, tarkime, Ispanijoje, ši paslauga visai kitokia nei aukščiau minėtose šalyse. Ispanijos kurortuose „Viskas įskaičiuota” dažniausiai yra reguliuojama tam tikromis valandomis, taigi apie tai taip pat būtina pasidomėti prieš renkantis kelionę bei viešbutį, kad po to nereikėtų nusivilti.

Poilsinės kelionės - www.lietuviaikeliauja.lt

Ekskursijos

Planuojantiems vykti į ekskursijas reikėtų žinoti, kad absoliučiai visi kelionių organizatoriai Jus gąsdins dėl vietinių organizatorių. Iš esmės tiesios čia yra, mat jeigu Jums kažkas nutiks išvykus su vietiniais, kelionių agentūra, iš kurios pirkote visą kelialapį, atsakomybės neprisiims.

Vis dėlto, svarbu žinoti, kad vietinių rengiamos ekskursijos yra identiškos, tik pigesnės. Taigi rinktis Jums.
 

Portalui parengė žurnalistė Ema Bilytė

 

Atsakyti

Turite būti prisijungę norėdami parašyti komentarą.