Patarimai pirmąkart atostogausiantiems Tailande

Tailandas – jau klasikine tampanti žiemos atostogų kryptis

Kai Europoje, net Viduržemio jūros salose, tampa per šalta, mūsų tautiečiai dažnai ar trumpam paautostogauti, ar ilgiau pažiemoti renkasi būtent Pietryčių Aziją, ir ne vienas pažintį su šia pasaulio dalimi pradeda būtent nuo Tailando. Kurią šalies dalį geriausia rinktis atostogoms? Žinoma, tai priklausys nuo jūsų lūkesčių – ar ieškote atokios vietelės ramiam poilsiui, ar norite naktinių linksmybių, o gal jus labiausiai domina istorinės vietos ir kultūros paveldas? Šiaip ar taip, bent dieną ar dvi paskirti Bankokui privalu. Čia verta pamatyti prabanga spindinčius karaliaus rūmus, apsilankyti viename iš plaukiojančių turgų (Bankokas kartais vadinamas Tailando Venecija, jame daugybė kanalų, ir užmiesčio rajonuose tais kanalais plaukiojantys prekeiviai tiesiog iš valčių parduoda egzotinius vaisius, daržoves ir kitas gėrybes, labai įdomus reginys!),

Tailandas, plaukiojantis turgus- www.lietuviaikeliauja.lt

o vakare pakilti į vieną iš miesto dangoraižiuose įsikūrusių kokteilių barų (rooftop bars, jų Bankoke daugybė) ir pasigėrėti įspūdinga naktine miesto panorama. Besidomintieji istorija ir architektūra turėtų užsukti ir į šalimais esantį senovinį Ajutajos miestelį (lengvai pasiekiamą traukiniu iš Bankoko), kur laukia įspūdingas senovinių šventyklų kompleksas. Jei neturite daug laiko, tačiau būtinai norite pasilepinti paplūdimyje, artimiausias šalia Bankoko esantis kurortinis miestas – Pataja, ji turi prastą reputaciją dėl klestinčio sekso turizmo, tačiau iš tiesų visi striptizo klubai ir viešnamiai susitelkę vienoje zonoje (ten, beje, verta apsilankyti vien iš smalsumo), o likusioji Patajos dalis pilna viešbučių kompleksų ir įvairių turistinių pramogų.

Tailandas - www.lietuviaikeliauja.lt

Pataja – modernus didelis miestas, orientuotas į turistus, Nei kultūrinio paveldo, nei daug autentiško Tailando čia nerasite, tačiau platus auksinis paplūdimys ir visos turistinė paslaugos – ranka pasiekiami.

Ieškantiems daugiau ramybės ir gamtos geriausia traukti į salas

Mažiau lankomos yra šiaurinėje Tailando įlankos dalyje, ten bus mažiau keliautojų, bet mažiau ir pramogų – gera vieta pabūti su savimo, atitrūkti nuo likusio pasaulio ir mėgautis egzotiška gamta bei turistų neokupuotais paplūdimiais.

Tailandas - www.lietuviaikeliauja.lt

Labai gražios yra trys tolėliau į pietus salos Tailando įlankoje – mažutė Koh Tao mėgiama nardytojų, nes aplink daug įdomių nardymo zonų, Koh Fangane tvyro bohemiška dvasia, daug jaukių meniškų kavinių, nedidelių viešbutukų, jogos ir meditacijos mokyklų, o pietinėje salos dalyje verda naktinis gyvenimas ir rengiami garsieju Mėnulio pilnaties vakarėliai (Full Monn Party), o Koh Samui – didžiausia ir brangiausia iš trijų salų, kartais vadinama Medaus mėnesio sala, laukianti įsimylėjėlių porų ir aukštesnes pajamas gaunančių turistų, jiems skirti dideli prabangūs viešbučiai.

Tailandas, atostogos- www.lietuviaikeliauja.lt

Kitoje Indokinijos pusiasalio pusėje, Andamano jūroje, yra didžiausia Tailando sala, Puketas, kuri labai gausiai lankoma turistų. Palyginti netoliese, Žemyninėje dalyje esantis Krabi regionas garsėja gražia gamta – karstinėmis uolienomis, nacionaliniais parkais su kriokliais ir olomis, čia yra ir vienas populiariausių regiono paplūdimių, auksiniu smėliu žavintis Ao Nang, o iš jo organizuojama įvairių ekskursijų į tolėliau nuo žemyno esančius salynus, sudarytus iš daugiausia negyvenamų, idiliško grožio salelių. Tikrai verta apsilankyti Fi Fi salų nacionaliniame parke, kuriame buvo filmuojamas garsusis filmas „Paplūdimys“ su Leonardu Di Caprio, išgarsinęs šį Tailando kampelį.

Dar ne viskas

Ir pagaliau, jei patinginiavus paplūdimyje dar liko laiko, ar jei tiesiog labiau prie širdies kultūrinio pažinimo turtingos atostogos, reikėtų užsukti į šalies šiaurę. Čia atsidursite toli nuo jūros, kalvotuose tropine augalija apaugusioje Tailando širdyje, kur gyvena įvairios gentys su savitais papročiais, o tankiose džiunglėse slepiasi senoviniai miestai ir šventyklų griuvėsiai. Verta aplankyti Čiang Majaus miestą, kuriame laukia daug įspūdingų šventyklų bei vienuolynų, savita Šiaurės Tailando virtuvė, ir klestinti užsieniečių bendruomenė – žmones čia vilioja jogos studijos, kulinarinės mokyklos ir muay thai (tradicinio tailandietiško kovos meno) treniruočių centrai.


Straipsnį parengė lietuviaikeliauja.lt

 

Atsakyti

Turite būti prisijungę norėdami parašyti komentarą.