Geriausia vieta pradėti pažintį su Bulgarija – Nesebere! Čia vienoje vietoje rasite ir poilsį, ir pramogas, ir šalies istoriją. Patyrinėti šalies praeitį galėsite įspūdingame Nesebero senamiestyje, visai greta – Saulėtas krantas, populiariausias paplūdimys Bulgarijoje, kuriame netrūks veiksmo, diskotekų, barų ir kitų pramogų. O šalia – visada šilta Juodoji jūra ir švelnus Bulgarijos klimatas. 

Pajūriu išsidėstę įvairūs viešbučiai sukuria unikalią atostogų atmosferą. Čia visada šurmuliuoja poilsiautojai, o pagrindines kurorto vietas – paplūdimį, savo viešbutį, kavines, galima pasiekti važinėjančiu vietiniu traukinuku. Tačiau vos kelios minutės pėsčiomis ir jūs, palikę turistinę zoną, atsidursite šiuolaikiškame Nesebero mieste. Čia lankantis yra būtina ištyrinėti Nesebero senamiestį! Jis įsikūręs pusiasalyje, kurio plotis vos 300 m. Nesebero senamiestis – tai muziejus po atviru dangumi. 1983 m. jis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Jame veikia daugybė mažų (kartais vos vieno kambario) muziejų, netikėčiausiose siaurose gatvelėse slepiasi įspūdingų rankų darbo suvenyrų pardavėjai, o visur tvyro su niekuo nesumaišomas bulgariškų rožių aromatas.

Lankytinos vietos

Nesebero senamiestis

Neseberas, Bulgaria

Atstumas nuo kurorto centro: ~1 km
Lankytinos vietos tipas: istorinis, architektūrinis paminklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Ką čia rasite?

Vos 300 m pločio ir 850 m ilgio pusiasalyje įsikūręs Nesebero senamiestis amžiams bėgant buvo gerai apsaugotas nuo užpuolikų, todėl iki šių dienų čia išliko helenistinio laikotarpio nekropolis, senosios metropolijos bazilikos griuvėsiai ir daug antikinių pastatų. 1983 m. šis miestas-muziejus įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, siekiant išsaugoti unikalų senamiesčio išplanavimą, siauras gatveles, atlaikiusias daugelio amžių negandas bei arheologinius radinius. Į senamiestį patenkama siauru sausumos ruožu, kur jus pasitiks ikoniškas medinis Nesebero vėjo malūnas. Senamiestis toks mažas, kad jame paklysti tiesiog neįmanoma. O netyčia paklydus, tikėtina, atrasite dar nematytą skersgatvį su jaukia kavinuke, rožių aliejumi dvelkiančia suvenyrų parduotuvėle ar dar vienu nedideliu muziejumi.

Saulėtas krantas

Sunny beach, Bulgaria lietuviaikeliauja

Atstumas nuo kurorto centro: ~5 km
Lankytinos vietos tipas: žymiausias paplūdimys Bulgarijoje

Ką čia rasite?

Saulėtas krantas yra garsiausias paplūdimys Bulgarijoje ir, turbūt, visame Juodosios jūros regione. Jis buvo suprojektuotas 1970-aisiais, statybų metu buvo įrengtas 5 km paplūdimio ruožas, pasodinta daugiau nei 300 tūkst. medžių, įrengta infrastruktūra turizmo plėtrai. Šiandien turistus čia traukia atvykti atostogų ritmu pulsuojanti pakrantė ir aplinkinė kurortinė zona. Čia rasite daugybę skirtingų viešbučių, kavinių, barų, restoranų ir klubų. Kurorte vyksta koncertai, diskotekos, vaidinimai ir klasikinės muzikos koncertai, todėl pramogų ir veiklų čia bus kiekvieno skoniui! Kad ir kurioje Saulėto kranto vietoje apsistotumėte, jūra ir vandens pramogos visada bus ranka pasiekiamos!

Druskos muziejus

Druskos_muziejus_Bulgarija

Atstumas nuo kurorto: ~20 km
Lankytinos vietos tipas: muziejus 

Ką čia rasite?

Bulgarijos kurortai garsėja savo gydomosiomis druskos ir purvo procedūromis. Pomorijėje, vos 20 km nuo Nesebero, yra įsikūręs nedidelis Druskos muziejus. Jame galima geriau susipažinti su druskos gavybos ir naudojimo šalyje istorija, o apžiūrėjus druskos ekspoziciją – ir patiems išbandyti druskingo purvo vonias. Čia galima užsisakyti ekskursiją rusų, anglų kalbomis arba apžiūrėti muziejų savarankiškai. Apsilankius muziejuje verta pasivaikščioti ir po pačią Pomoriję. Tai gražus kurortinis miestelis, kuriame rasite ne tik Juodosios jūros pakrantę, bet ir druskingą Pomorijės ežerą.

Varna

varna-bulgaria_lietuviaikeliauja.lt

Atstumas nuo kurorto: ~100 km
Lankytinos vietos tipas: uostamiestis, istorinė vieta, kurortas 

Ką čia rasite?

Varna, tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas ir didžiausias šalies kurortas. Kaip ir kiekviename didmiestyje, čia gausu skirtingų veiklų ir pramogų. Vienus traukia paplūdimiai, kuriuose visada pilna veiksmo ir šurmulio. Kiti nori apžiūrėti uostą, besisupančius prieplaukoje laivus bei paragauti šviežiai sugauto laimikio. Trečius Varnoje sužavi istoriniai ir architektūriniai paminklai – senamiestis, Varnos soboras (didžiausia katedra Bulgarijoje), Varnos archeologijos muziejus. Vadinamasis „Varnos auksas“, kurį galite pamatyti šiame muziejuje, buvo rastas archeologinių kasinėjimų Varnos Nekropolyje metu, manoma, kad ten žmonės buvo laidojami daugiau nei prieš 6500 metų. Tai „Varnos auksui“ suteikia seniausio pasaulio aukso lobyno titulą.

Romėnų pirtys (Varnoje)

Romėnų pirtys Varnoje - Lietuviaikeliauja.lt

Atstumas nuo kurorto centro: ~100 km
Lankytinos vietos tipas: architektūrinis paminklas 

Ką čia rasite?

Lankantis Varnoje yra tiesiog būtina apsilankyti čia išlikusiose Romėnų termose (pirtyse). Tai didžiausias romėniško stiliaus termų kompleksas visame Balkanų pusiasalyje, manoma, kad jos buvo pastatytos 2 a. Termos užima 7000 kv. m. plotą, teritorijoje galima pasivaikščioti su gidu arba savarankiškai. Termos senovės Romoje atliko ne tik pirties kaip nusiprausimo vietos funkciją, čia taip pat būdavo rengiami svarbūs susitikimai, pobūviai, termose būdavo užbaigiama daug svarbių politinių derybų, vykdavo prekybiniai sandėriai bei filosofiniai ginčai.

Akmenų miškas

Akmenų miškas

Atstumas nuo kurorto centro: ~115 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos paminklas 

Ką čia rasite?

Už maždaug 20 km nuo Varnos rasite unikalų gamtos paminklą – vienintelę dykumą Bulgarijoje ir joje esančius keistų formų akmenis – Akmenų mišką. Legendomis apipinta vieta, anot mokslininkų, susiformavo natūraliai. Šie akmenys-kolonos, primenančios žmones, gyvūnus ir augalus, čia buvo prieš keliasdešimt milijonų metų. Laikui bėgant jų forma keitėsi, vieni akmenys sutrupėjo ir neatlaikė metų naštos, o kiti liko stovėti ir įgijo specifinę išvaizdą. Daugelis čia esančių kolonų – tuščiavidurės, o dėl įdomių savo formų kartais yra vadinamos gamtos suformuotomis skulptūromis. Akmenų miškas užima 7 kv. km plotą, populiariausia yra Dikilitašo akmenų grupė, kurioje daugiau nei 300 unikalių kolonų.

    Kur norite keliauti?

    Papasakokite kokios kelionės norite ir mes pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą

    Pageidavimai viešbučiui

    Žvaigždučių skaičius

    Maitinimo tipas