Kur pabėgti nuo žiemos?

Atėjus šaltajam metų laikui, imame planuoti žiemos atostogas. Jei užsiimate žiemos sportu, kelionių kryptys lyg ir aiškios – ten, kur yra sniego, kur galima slidinėti. O jei svajojate apie pabėgimą į šiltesnius kraštus, ką rinktis tuomet? Visada pasiteisinantys variantai – visų mėgiamas Tailandas ir kitos Pietryčių Azijos šalys, romantiškų atostogų salos Maldyvai, Šri Lanka, Kanarų salynas, na, ir populiarumą atgaunantis Egiptas. O jei norisi ko nors originalesnio? Pamėginkite šias kryptis.

Pietų Afrikos Respublika (PAR)

Ši šalis yra pietų pusrutulyje, taigi metų laikai ten – „atvirkšti“, kai pas mus žiema, PAR bus pati tikriausia vasara! Keliautojus PAR traukia palyginti su kitomis Afrikos šalimis gera infrastruktūra, išvystytu turizmo sektoriumi, platesniu pramogų pasirinkimu – jei Kenijoje ar Tanzanijoje pagrindinė įdomybė turistams – laukinė gamta, egzotiniai gyvūnai, PAR didmiesčiuose, tokiuose kaip Keiptaunas ar Johanesburgas, galima rasti ir turtingą kultūrinį gyvenimą, pavakarieniauti aukšto lygio restoranuose, apsipirkti ir pan. PAR patiks ir gurmanams – šalyje, kurioje daug atvykėlių iš įvairiausių šalių bendruomenių, klesti įvairiausios virtuvės, nuo indų ir kinų iki žydų ir tajų, o Pietų Afrikos vynai garsūs visame pasaulyje. Trūkumai – šalis yra nepigi, ir gana pavojinga.

Keiptaunas

Karibų jūros salos

Jamaika, Barbadosas, Dominikos Respublika, Kuba ir kitos – kiekviena savita, kiekviena savaip įspūdinga, bet visose rasite nuostabių paplūdimių, svaigaus romo, tokios pat svaigios muzikos, kurios užkrečiantis ritmas kviečia šokti, ir draugiškus vietinius gyventojus. Žiema – palankiausias laikas ten apsilankyti orų prasme, nes liūčių ir uraganų sezonas – jau praėjęs, būna vėsiau ir sausiau. Tiesa, gali tekti pasisaugoti – kai kuriose šalyse (pvz., Jamaikoje) išklydus iš turistų lankomų zonų gali būti nesaugu.

Jamaika

Pietų ir Centrinė Amerika

Žiema – geras laikas aplankyti Brazilijos paplūdimius, o Urugvajuje, Argentinoje ir Čilėje tuomet bus vasara, taigi ne tik aplankysite egzotiškus kraštus, bet ir pabėgsite nuo žiemos šaltuko. Trūkumai – Pietų Amerikos šalys brangesnės nei Pietryčių Azija, ir mažiau politiškai bei ekonomiškai stabilios, taigi norom nenorom galite atsidurti revoliucingų įvykių sūkuryje, o kai kurie Centrinės Amerikos miestai, pvz., Hondūro ar Gvatemalos sostinės,  dar ir liūdnai pagarsėję nusikalstamumu…

Indija

Šią šalį lankyti galima beveik visada, nes didelė jos teritorija ir reljefo įvairovė reiškia, kad kuris nors regionas visuomet pasiūlys malonių orų, vis dėlto didžiojoje Indijos dalyje vasarą būna pernelyg karšta. Žiema – geras laikas pasilepinti Goa ir Keralos valstijų paplūdimiuose, tokiuose klasikiniuose turistų mėgiamuose miestuose kaip Delis, D¡aipuras ar Mumbajus bus lengviau, kai nevargins kaitra, o Himalajų kalnų papėdėse galėsite slidinėti!

Indija, Mumbajus

Europa

Nemeluosime – net Ispanijos, Graikijos ar Kipro paplūdimiai sausio viduryje tušti, o žydroji Viduržemio jūra – vėsoka maudynėms (klimato anomalijų dėka net ir sniego galite sulaukti!), užtat Europoje, išskyrus slidinėjimo kurortus, žiema tradiciškai laikoma neturistiniu laikotarpiu (low season), taigi galėsite aplankyti žinomas vietas ramiau, be spūsčių, viešbučiai ir kelionės bilietai taip pat bus pigesni, bus lengviau rasti bilietų ir nakvynės vietų, galite tikėtis sulaukti specialių pasiūlymų. Jei esate nieko prieš šilčiau apsirengti ir ne visada nuotraukose matyti žydrą dangų, žiema gali būti puikus laikas aplankyti ne vieną įdomų Europos kampelį!

Lietuva

Trakai, Lietuva

Galioja ta pati taisyklė, kaip ir visai Europai – oras ne itin geras keliauti, ne visada malonu, užtat galėsite  aplankyti mėgiamas vietas bei atrasti naujų įdomybių nesistumdydami turistų minioje. Klasikinės visiems pažįstamos mūsų lankytinos vietos, tokios kaip Trakai ar Nida, patrauklios visais metų laikais, o bus keliautojų mažiau, vadinasi, galite tikėtis mažesnių kainų, daugiau ramybės. Tai ypač pasakytina apie sausio mėnesį, kai pošventiniu laikotarpiu stoja savotiškas „štilis“. Galite ir leistis į trumpas išvykas po miestelius, į žygius gamtoje, aplankyti rezervatus ir nacionalinius parkus – gamtą stebėti įdomu visais metų laikais, neįprastas sezonas gali padovanoti nelauktų staigmenų!

Straipsnį parengė lietuviaikeliauja.lt

 

Atsakyti

Turite būti prisijungę norėdami parašyti komentarą.