Kelionė su mažyliu: patarimai, kurie padės išvengti problemų

Kelionė su mažyliu neretai gali tapti tikru išbandymu tėvams. Dažnas pamiršta atsižvelgti į pagrindinius aspektus prieš išvyką ir dėl to vėliau tenka pasigailėti. Šį kartą dalijamės patarimais, kaip išvengti problemų bei nepatogumų į kelionę susiruošus vykti su savo mažyliu.

Svarbu atsižvelgti į mažylio amžių.

Bene svarbiausia įvertinti mažylio amžių ir būtent pagal jį planuoti kelionės sudėtingumą bei transportą. Medikai rekomenduoja keliones lėktuvu pradėti ne anksčiau nei kūdikiui sulaukus 3 mėnesių. Dauguma avialinijų taip pat riboja keliautojų amžių – skristi leidžiama ne jaunesniems kaip 2-4 savaičių kūdikiams. Specialistų teigimu, pirmasis vaiko skrydis taip pat neturėtų trukti ilgiau nei 2-3 valandas, mat ilgesnis laikas lėktuve labai išvargina mažylį.

Kelionė su mažyliu - lietuviaikeliauja.lt

Dažniausiai iki 2 metų mažyliui pirkti atskiro lėktuvo bilieto nereikia arba jis yra specialios kainos, sudarančios tam tikrą procentą nuo suaugusiojo bilieto sumos. Tiesa, būtina pasidomėti, ar tokiu atveju mažyliui priklauso rankinis, registruotas bagažas bei vieta salone. Pavyzdžiui, „Wizz Air” kompanija nurodo, kad kūdikis nuo 3 savaičių iki 2 metų būtinai turi sėdėti ant suaugusiojo kelių. Skrendant su šiomis oro linijomis su kūdikiu keliaujantis suaugusysis gali gabenti kūdikiui skirtus reikmenis, bet vaikiškos lovelės arba sulankstomi vežimėliai orlaivio salone negabenami. Vaikiškus vežimėlius reikia užregistruoti su kitu bagažu ir jie bus vežami nemokamai, tik jei keliauja įrangos naudotojas.

Jeigu vis tik nusprendėte pirkti kūdikiui atskirą bilietą, turėsite jį įtaisyti kėdutėje, kuri turi atitikti specialius reikalavimus, leidžiančius kėdutę naudoti ir orlaivyje.

Kalbant apie kitas transporto priemones, tolimesnės kelionės į užsienį autobusu bei traukiniu rekomenduojamos mažyliams nuo 3-jų metų. Ekspertai vienbalsiai sutaria, kad patogiausia transporto priemonė bet kurio amžiaus vaikui yra nuosavas automobilis, mat prireikus galima sustoti, taip pat patogiai įsitaisyti ant galinių sėdynių.

Kelionės kryptis

Ne ką mažiau svarbu, pasirinkti ir tinkamą kelionės kryptį. Keliaujant su mažyliu nerekomenduojama rinktis itin egzotinių, tolimų kraštų bei drastiškai keisti klimato zonų ir iš žiemos keliauti į vasarą. Medikai perspėja, kad tai vaikui iki 2 metų dažniausiai baigiasi ligomis.

Eftalia Ocean Rst Spa lietuviaikeliauja.lt

Lietuviai keliauja rekomenduoja rinktis Turkiją, Ispaniją, Graikiją, Kiprą, Kanarų salas ar Bulgariją. Anot jų, šiose šalyse itin gerai išplėtotas viešbučių su vaikais pasirinkimas, gausu patogumų, kurie tėvams palengvina pasiruošimą bei kelionę. Tarkime vaikams draugiškuose viešbučiuose galėsite paprašyti specialios vaikiškos lovelės, taip pat teritorijoje bus mamos ir vaiko kambarių, mažyliams skirtų baseinų, meniu. Kai kurie viešbučiai siūlo ir animatorių paslaugas arba vaiko priežiūrą.

Svarbu ir kelionės laikas. Mažylio aklimatizacija vyksta žymiai lėčiau nei suaugusiojo, taigi itin trumpos kelionės gali labai išvarginti.

Ką pasiimti?

Net ir kūdikiui būtinas asmens dokumentas! Mažylio pasu arba asmens tapatybės korteles būtina pasirūpinti prieš kelionę – vaikams iki 5 metų pasas ir asmens tapatybės kortelės galioja dvejus metus.

Kelionė su mažyliu Lietuviaikeliauja.lt

Ekspertai rekomenduoja bent kelioms dienoms kūdikio maistelį arba dirbtinį pieną vežtis iš namų ir nerizikuoti su pirktu vietoje. Taip pat ir su kitais patogumais. Nors geriausia skrydį planuoti tuo laiku, kai mažylis miegos, ne visada tai pavyksta. Būtent dėl to kelionės metu labai svarbu pasiimti žaislų. Tarkime, skrendant lėktuvu galima taikyti 15 minučių taisyklę –pagal tokį laiko intervalą reikėtų sugalvoti vis naujos veiklos vaikui.

Ne ką mažiau svarbu ir kūdikio apranga. Geriausia drabužėlis sluoksniuoti, kad prireikus galėtumėte nuimti. Tam puikiai tiktų natūralių pluoštų drabužiai. Reikėtų nepamiršti kepurės, higienos priemonių bei vaistinėlės.

Beje, apie vietos taupymą lagamine keliaujant su vaikais reikėtų pamiršti. Derėtų būti pasiruošus visiems gyvenimo atvejams.