Pravartu žinoti kiekvienam: kaip protingai susikrauti daiktus kelionei

Ne paslaptis, kad dažnas prieš kelionę daiktus į lagaminą ar kuprinę krauname pačią paskutinę minutę. Tuomet nervinamės, kad daiktai netelpa, o nuvažiavę suprantame, jog reikalingiausius palikome namie…  Skamba pažįstamai? Tuomet patarimai, kaip protingai susikrauti daiktus į lagaminą ar kuprinę kaip tik Jums.

  1. Išmanieji pagalbininkai. Kad ir kaip juokingai skambėtų, protingai susidėti daiktus gali padėti tam skirtos mobiliosios aplikacijos. Viena tokių yra „PackPoint” programėlė. Ši aplikacija išskirtinė tuo, kad joje pasirinkus kelionės tikslą, trukmę, datą bei tam tikrą veiklą, kuria ketinate užsiimti, pamatysite automatiškai sugeneruotą sąrašą daiktų, kuriuos vertėtų pasiimti.

Tarkime, rugsėjo mėnesį dviem savaitėms planuojate važiuoti į Vietnamą ir ten važinėtis motoroleriais bei laiką leisti prie jūros? Programėlė parodys, ne tik, kad tuo metu šalyje bus apie 28 laipsniai šilumos, bet ir tai, kiek minėtam laikui pasiimti kojinių, apatinių ir kitų drabužių. Šią mobiliąją aplikaciją verta išbandyti tiems, kurie vis kažką pamiršta.

  1. Įvaldykite daiktų „Tetrį”. Tikriausiai visi prisimenate žaidimą „Tetris”, kuriame į ribotą plotą reikia sudėlioti nuolat besileidžiančias kaladėles. Panašia taktika reikėtų vadovautis ir kraunantis lagaminą.

Kaip susidėti daiktus kelionei

Visų pirma, sunkiausius daiktus reikėtų dėti į lagamino apačią, šalia ratukų, kad svoris pasiskirstytų tolygiai. Taip pat drabužius geriausia nelankstyti, o vynioti. Taip jų telpa gerokai daugiau, o ir glamžosi mažiau. Negana to, verta prisiminti, kad kiekvienas laisvas plyšelis yra svarbus. Tad, pavyzdžiui, į batų vidų drąsiai galite prikrauti kojinių. O štai į kojines itin patogu dėti dūžtančius daiktus, tokius kaip kvepalai.

  1. Venkite chaoso. Tai itin svarbu kraunantis higienos reikmenims, mat būtent juos dažnai į lagaminą dedame palaidus arba į aibę atskirų maišelių. Šie du minėti būdai yra nepatogūs ir tikrai nepraktiški.

Pasak patyrusių keliautojų, geriausia visus higienos reikmenis susidėti į vieną permatomą krepšelį, kurį prireikus, lengvai galėtumėte pasiekti. Permatomame krepšelyje lengvai matysite, ko ieškote, taigi išvengsite erzinančio daiktų kraustymo.

Taip pat svarbu nesusikrauti ir viso savo vonios spintelės turinio. Iš esmės daugelis rekomenduoja pasiimti tik šampūną, balzamą, kasdienį veido kremą, dantų pastą bei dezodorantą. Vykstant į šiltus kraštus būtina pasiimti dar ir kremą nuo saulės, mat vietoje jis gali būti daug brangesnis.

kaip susikrauti daiktus kelionei

 

  1. Kad drabužiai nesusiteptų. Savo drabužius apsaugoti galite vienu paprastu būdu – į lagaminą juos kraukite išvirkščius. Tai patikrintas būdas, dėl kurios atvykus nereikės ieškoti, kur būtų galima išsiskalbti šviesius rūbus, mat jie po kelionės jau išsitepę.

Negana to, reikėtų pasirūpinti ir batais. Nuo jų dažniausiai ir išsitepa šalia gulintys drabužiais. Batus dėkite į specialius ar plastikinius maišelius. Puikiai tiks ir dušo kepuraitės.

  1. Kuo didesnis lagaminas/kuprinė, tuo daugiau daiktų. Auksinė taisyklė, kuria būtina vadovautis, norint į kelionę nepasiimti visos savo spintos. Paprasčiausiai imkite mažesnį lagaminą. Ta pati taisyklė galioja ir mėgstantiems keliauti su kuprinėmis. Kuo didesnė kuprinė, tuo daugiau daiktų ir tuo sunkiau reikės nešti.