Dauguma mūsų (ypač dailiosios lyties atstovės), atostogaudami ir realybėje, ir nuotraukose norime atrodyti gražiai ir stilingai, todėl į atostogų kelionei paruoštą lagaminą gula mėgiami dailūs drabužiai. Vis dėlto, jei iki svajonių atostogų dar laukia ilgas skrydis, grožį verčiau palikti vėlesniam laikui, o lėktuve pirmiausia pagalvoti apie patogumą. Štai keletas patarimų, renkatis drabužius, avalynę ir aksesuarus ilgam skrydžiui.

Pirmenybė minkšto, plono, natūralaus audinio drabužiams.

Oda turi kvėpuoti. Kadangi daug laiko praleisite sėdėdami, pagalvokite, ar jūsų drabužiai nesukris nepatogiomis raukšlėmis, atsisėdus nespaus, neįsirėš į odą? Minkštas audinys, prisitaikantis prie kūno formų – idealu, o štai griežto kirpimo švarkai ar kieto audinio kelnės tik varžys judesius ir trukdys atsipalaiduoti.

Kojos – labai svarbu!

Visi keliautojai žino, kad neišvengiamas ilgo sėdėjimo padarinys – tinstančios kojos. Kad šis nemalonus reiškinys vargintų kuo mažiau, venkite ankštos avalynės, nereikia ir sudėtingai segamų ar suvarstomų batų, geriausi – tokie, kuriuos lėktuve galėsite lengvai nusimauti ar nusispirti. Aukštakulniai batai tegu palaukia tvirtos žemės – su jais nepatogu nei oro uoste, ypač, jei reikia bėgte skubėti į lėktuvą ar ilgai stoviniuoti patikros eilėse, nei sėdint lėktuve. Kojinės taip pat turėtų būti laisvos, minkštos, nespaudžiančios čiurnų, kad nesutrikdytų kraujotakos. Moterims verčiau vengti pėdkelnių, dėl tos pačios priežasties – jų siaura, kieta guma gali veržti ir trikdyti kraujo cirkuliaciją. Puiku turėti minkštas sulankstomas šlepetes, kurias galėsite avėti lėktuve, arba bent jau patogias, minkštas kojinaites – salone gali būti vėsoka, tačiau vilnonių kojinių tikrai neprireiks, o štai lengvos kojinaitės bus ir patogu, ir higieniška.

Kuo mažiau nereikalingų aksesuarų.

Ar tikrai lėktuve reikės skrybėlės, kepurės su snapeliu, keleto šalikų ar akinių nuo saulės? Tikriausiai ne, jie tik užims vietą. O jei dar laukia jungiamieji skrydžiai – juk kai kuriuose oro uostuose tenka iš naujo praeiti patikros zoną, kur reikės nusiimti visus metalinius papuošalus, išsiverti diržą, nusivynioti skarą ir t.t. – kam tie nepatogumai? Dėkite aksesuarus į lagaminą ir išsitraukite tuomet, kaip ateis laikas stiliui, o ne patogumui.

Sluoksniuokite.

Iš šaltos šalies skrendate į šiltą, arba atvirkščiai? Vilkėkite keletą drabužių sluoksnių – plonus marškinėlius, lengvą megztinį, storesnio audinio džemperį – šitaip bus lengviau nusirengti ar apsirengti, keičiantis temperatūrai. Na, o lėktuve greičiausiai taip pat prireiks įvairių drabužių – salone palaikoma pastovi vėsoka, bet ne per žema temperatūra, kol kūnas prisitaikys, atėjus iš daug šaltesnės ar karštesnės aplinkos lauke, gali prireikti apsivilkti ar nusivilkti vieną kitą apdarą.

Persirenkite.

Jei jums vis dėlto labai svarbu atrodyti kuo puikiau iki pat įlipant į lėktuvą ar vos išlipus iš jo, rankiniame bagaže turėkite papildomą drabužių komplektą ar keletą aksesuarų, kuriais atšviežinsite savo įvaizdį – persirengti arba pasipuošti galima kad ir lėktuvo tualete. Tuomet skrydžio metu galėsite vilkėti ir avėti, ką tik panorėsite, o grožiu ir stiliumi spėsite pasirūpinti prieš lėktuvui nusileidžiant.

Minimalus makiažas.

Po ilgo skrydžio jis vis tiek vargu ar atrodys šviežiai, verčiau leisti lėktuve odai pailsėti, ir šiek tiek pasidažyti prieš nusileidžiant ar jau oro uoste. Lėktuve verčiau pasirūpinti odos drėkinimu, nes salone oras būna itin sausas – papurkškite veidą specialiu drėkinamuoju skysčiu, pasitepkite lengvu drėkinamuoju kremu. Beje, nereikėtų ne tik dažytis, bet ir kvėpintis – uždaroje patalpoje kvepalų aromatas bus itin jaučiamas, ir tai gali erzinti bendrakeleivius, o kam nors galbūt ir išprovokuoti alerginę reakciją.

Praktiška šukuosena.

Nereikia nei įmantrių kuodų, nei dirbtinių garbanų – ilgos kelionės toks meno kūrinys vis tiek neištvers. Ilgus plaukus pakanka išplauti ir suriši ar susegti, kad neielektrintų ir nesiveltų, atrėmus galvą į sėdynės atlošą. Įdomesnės šukuosenos tegu lukteli, kol nusileisite!