Ką verta žinoti, pirmą kartą vykstant į Indiją

Vilioja egzotiškoji Indija? Suprantama – daugelis ten buvusių sutaria, jog ši šalis – nepaprasta, kupina žavesio, staigmenų, kontrastų ir ypatingo dvasingumo. Tačiau kartu tai ir labai skirtingos nuo mūsiškės kultūros kraštas, ir tam, kad kelionėje išvengtumėte nesusipratimų, streso ar net rimtų nemalonumų, verta įsidėmėti keletą patyrusių keliautojų po Indiją patarimų. Štai ką reikia prisiminti, pirmąkart susiruošus į paslaptingąją Indiją:

Nesistenkite pamatyti per daug.

Indija ne veltui kartais vadinama subkontinentu. Tai labai didelė ir įvairi šalis, bandydami iškart aprėpti per daug, pavargsite ir išsikvėpsite, o persisotinus įspūdžių, kelionė neteiks džiaugsmo. Išsirinkite keletą vietų, kurias norite aplankyti, ir atminkite, kad jei labai panorėsite, į Indiją visuomet galėsite grįžti.

Renkitės (ir elkitės) pagarbiai.

Dauguma indų labai religingi, ir į savo dievybes bei papročius žiūri rimtai. Ir namuose, ir viešose vietose įrengti altorėliai ir šventyklėlės – gerbiamos vietos, prie jų fotografuojantis nereikėtų vaipytis ar įžūliai pozuoti (pavyzdžiui, apsikabinus deivės statulą ar pasilypėjus ant švento akmens, kaip daro kai kurie neapdairūs turistai). Daugelį šventyklų ar dievybių atvaizdų apskritai draudžiama fotografuoti. Jei žmonės yra vegetarai (tokių Indijoje gausu), jų akivaizdoje valgydami, tarkime, mėsainį, galite juos įžeisti – verčiau taip pat rinktis vegetarišką maistą. Rengtis reikėtų santūriai – kaip bebūtų karšta, indai ir indės retai dėvi šortus ar pečius apnuoginančius marškinėlius – verčiau rinktis ilgus, laisvus plonos medvilnės drabužius. Moterims pravartu visuomet su savimi nešiotis ploną skarelę, kuria galima prisidengti pečius ar krūtinę einant į šventyklą ar atsidūrus indų vyrų draugijoje – taip išvengsite įkyraus dėmesio.

India - www.lietuviaikeliauja.lt

Būkite atsargūs su maistu.

Jis labai aštrus ir gali sudirginti skrandį, be to, daugumoje net iš pažiūros neblogų restoranų nepaisoma mums įprastų higienos normų, jau nekalbant apie gatvės maisto pardavėjus – jie apskritai neplauna rankų, o jomis liečia ir pinigus, ir maistą, ir pasikaso padus, ir patapšnoja prošal praeinančias šventas karves… Vandentiekio vanduo Indijoje taip pat neatitinka vakarietiškų standartų – jį būtina gerti tik išgrynintą!

India - www.lietuviaikeliauja.lt

Pasirinkite tinkamą sezoną.

Indija tokia didelė, kad joje yra keletas klimato juostų, todėl į šalį galima keliauti visais metų laikais, tik reikia pasirinkti atitinkamą Indijos dalį – vienur gali siausti musoninės liūtys, kitur būti itin karšta, o štai šiaurėje, ypač aukštumose, žiemą būna itin vėsu. Žinoma, jei norite išvengti turistų, galima rinktis nepopuliarų sezoną, tik žinokite, kad rizikuojate būti užklupti audrų, smarkių liūčių ar pakliūti į žemės drebėjimą.

India - www.lietuviaikeliauja.lt

Pradėkite nuo populiariausiųjų kelionės krypčių.

Kad išvengtumėte kultūrinio šoko, bus daug geriau pradėti pažintį su Indija didžiuosiuose, kosmopolitiškuose ir šiuolaikiškuose miestuose – Delyje, Mumbajuje, arba užsukti į labai vakarietišką Goą, puikiai pritaikytą turistams.

Neskubėkite.

Indai neskuba – vėluoja ir traukiniai, ir lėktuvai, ir žmonės. Jei kelionę planuosite itin griežtai, gali tekti pasinervinti, nespėjus į jungiamąjį skrydį, arba kur nors užstrigus, kai jūsų autobusas paskutinę minutę bus atšauktas – taip nutinka. Planuodami trumpas išvykas ar ekskursijas, taip pat geriau joms skirkite ne pusę dienos, o visą dieną – greitas ir operatyvus turizmas Indijoje vargiai ar pavyks.

India - www.lietuviaikeliauja.lt

Nepasitikėkite žmonėmis.

Taip, Indijoje netrūksta sukčių, ieškančių būdų pasinaudoti naiviais vakariečiais. Tačiau ir gero linkintys indai dažnai nuvilia, nes daug pažada, tačiau pažadų pildyti neskuba – matyt, kaltas jų perdėtas entuziazmas, svetingumas, nemokėjimas pasakyti ne ir organizuotumo trūkumas.

India - www.lietuviaikeliauja.lt

Neimkite daug daiktų.

Lengva kuprinė – lengva kelionė, be to, Indijoje būtiniausio reikalingumo prekės pigios, taigi prireikus įsigysite ir vietinės gamybos drabužių, batų, asmens higienos priemonių ir elektronikos prietaisų – prekyba Indijoje klesti, o daiktų kokybė – nebloga.


Parengė Lietuviaikeliauja.lt

 

Atsakyti

Turite būti prisijungę norėdami parašyti komentarą.