Sinajaus pusiasalyje įsikūręs Šarm aš Šeicho kurortas, mums dažniau žinomas pagal jo anglišką pavadinimą „Sharm El Sheikh“, yra įvardijamas kaip vienas brangiausių miestų prie Raudonosios jūros. Natūralu, kad kiek aukštesnės kainos garantuoja puikią paslaugų kokybę, o patogiai poilsiauti čia galės ir tie, kurie mėgsta auksinius paplūdimius bei šiltą jūrą, ir tie, kurie ieško aktyvių pramogų! 

Šarm aš Šeichas turistams gali pasiūlyti gausybę įvairių pramogų ir laisvalaikio užsiėmimų: galimybę užsisakyti pažintines ekskursijas, pasiplaukiojimus laivu, nardymo pamokas ir kt. Norintiems patyrinėti Egiptą ir iš arčiau pažinti kultūrą, yra galimybė iš Šarm aš Šeicho keltu nuplaukti į žemyninėje Egipto dalyje įsikūrusią Hurgadą – kelionė trunka tik 90 minučių. O tiems, kurie nori atsipalaiduoti ir pasimėgauti saule bei vandeniu, patiks tai, kad net šalčiausiais metų mėnesiais – sausį ir vasarį – vidutinė temperatūra čia būna apie 18 laipsnių. Geriausia keliauti pavasarį ir rudenį, kai naktį temperatūra nenukrenta žemiau 20 laipsnių, o dieną įšyla iki 30–35 laipsnių.

Lankytinos vietos

Gizos piramidžių kompleksas

Gizos piramidės, Egiptas, Kairas

Atstumas nuo kurorto: ~510 km
Lankytinos vietos tipas: istorinis paminklas, vienintelis išlikęs pasaulio stebuklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Ką čia rasite?

Gizos piramidžių komplektas arba Gizos mirusiųjų miestas – tai bene populiariausia istorinė Egipto vieta, menanti bene 5000 metų žmonijos istorijos. Be garsiosios Sfinkso skulptūros ir Cheopso piramidės, čia galėsite apžiūrėti 3 didžiąsias, 3 mažąsias piramides bei daug kitų išlikusių istorinių statinių. Tai vienintelis iki šių dienų išlikęs pasaulio stebuklas (iš originalaus 7 stebuklų sąrašo, sudaryto 2 a. pr. m. e.), kurį bent kartą gyvenime tikrai yra verta aplankyti! Nors Gizos piramidės yra tolokai nuo populiariausių Egipto kurortų, tačiau jei jus visada žavėjo Egipto istorija – ši ekskursija yra verta kiekvienos minutės, sugaištos autobuse.

Luksoras (sen. Tėbai)

Luksoras (sen. Tėbai)

Atstumas nuo kurorto: ~400 km (iš jų ~2,5 val. plaukimas keltu į Hurgadą)
Lankytinos vietos tipas: istorinis paminklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Ką čia rasite?

Maždaug 2000 m. pr. m. e. Tėbai buvo didžiausias pasaulio miestas. Pagal to meto standartus, tai buvo prabangos ir įspūdingos architektūros etalonas. Tėbai minimi Biblijoje, apie juos rašė garsūs Graikijos ir Romos keliautojai. Šiandien Tėbų vietoje yra įsikūręs Luksoro miestas, kuris vilioja turistus išlikusiais istoriniais statiniais. Čia galėsite apsilankyti garsiajame Karalių slėnyje, kur buvo palaidotas ir Tutanchamonas. Taip pat apžiūrėti Karnako ir Luksoro šventyklas, Ramzio II-ojo ir III-ojo laidojimo šventyklas, Amenhotepo III-ojo rūmus, kitų kilmingųjų kapus.

Hurgada

Hurgada, Egiptas

Atstumas nuo kurorto: ~2,5 val. plaukimas keltu
Lankytinos vietos tipas: kurortinis miestas, vandens pramogos 

Ką čia rasite?

Buvęs mažas žvejų kaimelis šiandien išaugo į vieną didžiausių Egipto turistų traukos centrų. Čia daug smėlėtų paplūdimių, įvairiausių vandens pramogų pažengusiems ir pradedantiesiems entuziastams, o pakrantėje pilna jaukių kavinių, restoranų, barų. Naktį čia šurmuliuoja naktiniai klubai, diskotekos pajūryje, barai ir kavinės. Iš Šarm aš Šeicho į Hurgadą pateksite persikėlę keltu per Sueco kanalą, greitasis keltas į vieną pusę plaukia apie 90 min., įprastinis – 2,5 val. Šiuos du miestus plaukiant vandeniu teskiria ~100 km, kai važiuojant žeme – daugiau nei 750 km.

Ras Mohammed

Ras Mohammed

Atstumas nuo kurorto: ~40 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos parkas, įspūdingi vaizdai 

Ką čia rasite?

Tai gamtos parkas, kuriame siekiama išsaugoti unikalią jūros gyvūnų ir augalų įvairovę. 1983 m. Ras Mohammed gamtos parke buvo uždrausta žvejyba (itin populiaru buvo „žvejoti“ su dinamitu), tai žymiai pagerino čia esančio koralinio rifo būklę. Šiandien čia galima pamatyti daugiau kaip 200 koralų rūšių, 1000 žuvų rūšių, 40 jūrų žvaigždžių rūšių ir daug kitų gyvūnų. Koralinis rifas daugelyje vietų yra negiliau nei 50–100 cm po vandeniu, o koralinio rifo plotis yra 50–100 m. Turistus čia traukia paviršinis ir įprastas nardymas, kuriuo metu galima pasigrožėti įspūdingu vandens pasauliu. Tai viena populiariausių vietų nardymui visame pasaulyje.

Nabq Bay

Nabq Bay kurortas - Lietuviaikeliauja.lt

Atstumas nuo kurorto centro: ~13 km
Lankytinos vietos tipas: kurortas

Ką čia rasite?

Šarma aš Šeichas yra suskirstytas į mažesnes kurortines zonas, kurių kiekviena yra kažkuo išskirtinė. Nabq Bay – tai beveik kilometro ilgio įlanka, kuri turistus vilioja lėtesniu gyvenimo tempu, ramybe ir skaidriu jūros vandeniu. Įbridimas į jūrą čia visai negilus ir tik keliasdešimt metrų nuo kranto yra status skardis, leidžiantis pažvelgti į povandeninį pasaulį. Šis kurortas populiarus tarp nardytojų, kartais sakoma, kad tai populiariausias nardytojų kurortas visame pasaulyje. Tiesa, ir pradedantiesiems čia bus ką veikti. Paviršinis nardymas čia taip pat populiarus – jums nereikės išmokti jokios sudėtingos technikos, o galėsite pažvelgti į jūros gelmes ir pamatyti žuvis, jūros žvaigždes bei įspūdingą koralinį rifą.

Šv. Kotrynos vienuolynas ir Sinajaus kalnas

Šv. Kotrynos vienuolynas ir Sinajaus kalnas

Atstumas nuo kurorto: ~200 km
Lankytinos vietos tipas: istorinis, religinis paminklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą

Ką čia rasite?

Kalnuose besislepianti Šv. Kotrynos vienuolynas yra laikomas seniausiu tebeveikiančiu krikščionių vienuolynu pasaulyje. Vienuoliai šioje vietoje gyveno nuo 4 a., keičiantis istorinėms aplinkybėms vienuolynas priklausė skirtingoms bažnyčioms (Bizantijos, Jeruzalės, Jeruzalės graikų). Vienuolyne esanti rankraščių ir istorinių religinių dokumentų kolekcija savo dydžiu nusileidžia tik Vatikano bibliotekai. Pro vienuolyną užkopus į kalno viršūnę – atsidursite ant istorinio Sinajaus kalno, kur, kaip teigiama, Dievas apsireiškė Mozei. Dabar čia stovi Šv. Trejybės koplyčia, o užkopti galima pėsčiomis arba su kupranugariais.

    Kur norite keliauti?

    Papasakokite kokios kelionės norite ir mes pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą

    Pageidavimai viešbučiui

    Žvaigždučių skaičius

    Maitinimo tipas