Raudonosios jūros pakrantėje įsikūrusi Hurgada yra patraukli kryptis šilto vandens ir saulėtų dienų pasiilgusiems turistams! Hurgadoje per metus iškrenta vos 6 milimetrai lietaus, užtat saulė lepina kiaurus metus, o temperatūra net ir žiemos mėnesiais išlieka apie 19 laipsnių.

20 a. pradžioje Hurgada buvo tik mažas žvejų kaimelis, tačiau šiandien turizmo sektorius yra vienas pagrindinių miesto variklių. Turistai gali laiką jaukiai leisti prie baseino ar Raudonosios jūros paplūdimiuose. Ieškantys nuotykių gali išmokti nardyti, buriuoti ar užsiimti kitu vandens sportu. Itin tyras ir šiltas vanduo yra tobula vieta mokytis naujų įgūdžių ant vandens ar apžiūrėti povandenines Raudonosios jūros paslaptis. Po dienos pramogų, Hurgada gali pasiūlyti ir nemažai veiklų norintiems naktinėti, čia veikia daugybė barų ir naktinių klubų. O tiems, kuriuos labiau domina istoriniai paminklai ir kultūra, gali leistis į visos dienos kelionę ir aplankyti Gizos piramidžių kompleksą ar persikelti keltu per Sueco įlanką (plaukimas trunka vos 90 min.) ir aplankyti prabangiausią šio regiono kurortą – Šarm aš Šeichą.

Lankytinos vietos

Gizos piramidžių kompleksas

Gizos piramidės, Egiptas, Kairas

Atstumas nuo kurorto: ~500 km
Lankytinos vietos tipas: istorinis paminklas, vienintelis išlikęs pasaulio stebuklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą

Ką čia rasite?

Gizos piramidžių komplektas arba Gizos mirusiųjų miestas – tai bene populiariausia istorinė Egipto vieta, menanti bene 5000 metų žmonijos istorijos. Be garsiosios Sfinkso skulptūros ir Cheopso piramidės, čia galėsite apžiūrėti 3 didžiąsias, 3 mažąsias piramides bei daug kitų išlikusių istorinių statinių. Tai vienintelis iki šių dienų išlikęs pasaulio stebuklas (iš originalaus 7 stebuklų sąrašo, sudaryto 2 a. pr. m. e.), kurį bent kartą gyvenime tikrai yra verta aplankyti! Nors Gizos piramidės yra tolokai nuo populiariausių Egipto kurortų, tačiau jei jus visada žavėjo Egipto istorija – ši ekskursija yra verta kiekvienos minutės, sugaištos autobuse.

Šarm aš Šeichas

Sarm aš šeichas

Atstumas nuo kurorto: ~2,5 val. plaukimas keltu
Lankytinos vietos tipas: kurortinis miestas, vandens pramogos

Ką čia rasite?

Šarm aš Šeichas – tai brangiausias Egipto kurortas prie Raudonosios jūros. Čia itin populiarios vandens pramogos, todėl šią vietą renkasi buriuotojai, nardytojai ir kitų vandens pramogų mėgėjai. Tiesa, net ir nepatyrusiems nardytojams čia bus ką veikti. Pasirinkus paviršinį nardymą jums atsivers įspūdingas povandeninis pasaulis – pakrantėje nusidriekęs koralinis rifas ir jame plaukiojančios spalvotos žuvys sukuria nepamirštamus vaizdus. Norintiems panirti giliau, atsivers ne tik žavingas koralų pasaulis, bet ir bus galima apžiūrėti Antrojo pasaulinio karo reliktus bei nuskendusius laivus. Iš Hurgados į Šarm aš Šeichą pateksite persikėlę keltu per Sueco kanalą, greitasis keltas į vieną pusę plaukia apie 90 min., įprastinis – 2,5 val. Šiuos du miestus plaukiant vandeniu teskiria ~100 km, kai važiuojant žeme – daugiau nei 750 km.

Luksoras (sen. Tėbai)

Luksoras (sen. Tėbai)

Atstumas nuo kurorto: ~300 km
Lankytinos vietos tipas: istorinis paminklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Ką čia rasite?

Maždaug 2000 m. pr. m. e. Tėbai buvo didžiausias pasaulio miestas. Pagal to meto standartus, tai buvo prabangos ir įspūdingos architektūros etalonas. Tėbai minimi Biblijoje, apie juos rašė garsūs Graikijos ir Romos keliautojai. Šiandien Tėbų vietoje yra įsikūręs Luksoro miestas, kuris vilioja turistus išlikusiais istoriniais statiniais. Čia galėsite apsilankyti garsiajame Karalių slėnyje, kur buvo palaidotas ir Tutanchamonas. Taip pat apžiūrėti Karnako ir Luksoro šventyklas, Ramzio II-ojo ir III-ojo laidojimo šventyklas, Amenhotepo III-ojo rūmus, kitų kilmingųjų kapus.

El Gouna

El Gouna kurortas

Atstumas nuo kurorto: ~25 km
Lankytinos vietos tipas: privatus kurortinis miestelis 

Ką čia rasite?

Tai įspūdingas privatus kurortinis miestelis, kartais dar vadinamas Egipto Venecija. Jį sudaro 20 įvairaus dydžio salų, o kanalais tarp jų plaukioja valtelės – vietinis viešasis transportas. Šį kurortą 20 a. pabaigoje įkūrė turtuolis Samihas Sawiris, kurortas iki šiol yra privatus, į jį patekti gali tik kurorto darbuotojai, turistai arba kurorte nakvynę nusipirkę keliautojai. Čia nerasite Egiptui būdingo gatvės prekeivių triukšmo ir įkyrių pardavėjų. Kurortas buvo sukurtas pagal vakarietiškų kurortų pavyzdį, čia veikia daugiau nei 20 viešbučių ir dar daugiau kavinių bei restoranų.

Giftūno sala

Giftūno sala

Atstumas nuo kurorto: 3 km
Lankytinos vietos tipas: vandens pramogos, įspūdingi vaizdai

Ką čia rasite?

Giftūno sala yra visai šalia Hurgados, iš čia plaukia pramoginiai laivai, kurie ne tik nuplukdo į salą, bet ir sustoja pakeliui bei leidžia pasigrožėti povandeniniu pasauliu. Plaukimas į Giftūną, tai viena populiariausių ekskursijų apsistojus Hurgadoje ir aplink esančiuose kurortuose. Įprastai išplaukiama yra ryte, tarp 7–9 val., o grįžtama po pietų – 15–17 val. Dauguma ekskursijas organizuojančių įmonių siūlo transportą iš ir į viešbutį, į kelionės kainą būna įskaičiuota nardymo įranga, pusryčiai ir pietūs, fotografo paslaugos nardant. Kelionės metu galima pasigrožėti itin skaidria Raudonąja jūra, šviesiais Giftūno paplūdimiais, o, jei pasiseks, sutikti ir delfinų pulkelį.

    Kur norite keliauti?

    Papasakokite kokios kelionės norite ir mes pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą

    Pageidavimai viešbučiui

    Žvaigždučių skaičius

    Maitinimo tipas