Burgasas (bulg. Бургас), tai uostamiestis Bulgarijos rytuose, prie Juodosios jūros. Čia kasmet atvyksta daugybė turistų, norinčių pasimėgauti saule, vandeniu ir garsiosiomis mineralinėmis purvo voniomis. Gydomasis ir sveikatinamasis purvo poveikis žmogaus organizmui žinomas jau nuo seniausių laikų, o nuvykę atostogauti į Burgasą jūsų galėsite ne tik atsipalaiduoti ir pasimėgauti saule bei jūra, bet ir palepinti savo odą purvo voniomis!

 

Norintiems geriau susipažinti su šalies istorija ir žymiausiomis lankytinomis vietomis, Burgasas taip pat yra puiki vieta apsistoti. Vos 30 minučių kelio automobiliu ir jūs atsidursite Nesebere – viename seniausių miestų Europoje, įkurtų VI a. Šiandien jis paskelbtas miestu-muziejumi ir įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Nesebero senamiestis įsikūręs pusiasalyje, kurio ilgis vos 850 m, o plotis – 300 m. Šalia Nesebero miesto rasite Saulėtą krantą (angl. Sunny Beach) – populiariausią paplūdimį Bulgarijoje. Žinoma, kelionė į Bulgariją visada dvelkia ir lengvu rožių aromatu. Šioje šalyje yra užauginama ir pagaminama pusė viso pasaulio rožių aliejaus, o suvenyrų ir įvairių produktų su rožėmis galėsite įsigyti tiek ir Burgase, tiek ir Nesebere.

 

Finansu konsultantas

Lankytinos vietos

Neseberas

Neseberas, Bulgaria

Atstumas nuo kurorto: ~35 km
Lankytinos vietos tipas: istorinis, architektūrinis paminklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Ką čia rasite?

Vos 300 m pločio ir 850 m ilgio pusiasalyje įsikūręs Nesebero senamiestis amžiams bėgant buvo gerai apsaugotas nuo užpuolikų, todėl iki šių dienų čia išliko helenistinio laikotarpio nekropolis, senosios metropolijos bazilikos griuvėsiai ir daug antikinių pastatų. 1983 m. šis miestas-muziejus įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, siekiant išsaugoti unikalų senamiesčio išplanavimą, siauras gatveles, atlaikiusias daugelio amžių negandas bei arheologinius radinius. Į senamiestį patenkama siauru sausumos ruožu, kur jus pasitiks ikoniškas medinis Nesebero vėjo malūnas. Senamiestis toks mažas, kad jame paklysti tiesiog neįmanoma. O netyčia paklydus, tikėtina, atrasite dar nematytą skersgatvį su jaukia kavinuke, rožių aliejumi dvelkiančia suvenyrų parduotuvėle ar dar vienu nedideliu muziejumi.

Saulėtas krantas

Sunny beach, Bulgaria lietuviaikeliauja

Atstumas nuo kurorto: ~36 km
Lankytinos vietos tipas: žymiausias paplūdimys Bulgarijoje 

Ką čia rasite? 

Saulėtas krantas yra garsiausias paplūdimys Bulgarijoje ir, turbūt, visame Juodosios jūros regione. Jis buvo suprojektuotas 1970-aisiais, statybų metu buvo įrengtas 5 km paplūdimio ruožas, pasodinta daugiau nei 300 tūkst. medžių, įrengta infrastruktūra turizmo plėtrai. Šiandien turistus čia traukia atvykti atostogų ritmu pulsuojanti pakrantė ir aplinkinė kurortinė zona. Čia rasite daugybę skirtingų viešbučių, kavinių, barų, restoranų ir klubų. Kurorte vyksta koncertai, diskotekos, vaidinimai ir klasikinės muzikos koncertai, todėl pramogų ir veiklų čia bus kiekvieno skoniui! Kad ir kurioje Saulėto kranto vietoje apsistotumėte, jūra ir vandens pramogos visada bus ranka pasiekiamos!

Varna

varna-bulgaria_lietuviaikeliauja.lt

Atstumas nuo kurorto: ~130 km
Lankytinos vietos tipas: uostamiestis, istorinės vieta, kurortas 

Ką čia rasite?

Varna, tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas ir didžiausias šalies kurortas. Kaip ir kiekviename didmiestyje, čia gausu skirtingų veiklų ir pramogų. Vienus traukia paplūdimiai, kuriuose visada pilna veiksmo ir šurmulio. Kiti nori apžiūrėti uostą, besisupančius prieplaukoje laivus bei paragauti šviežiai sugauto laimikio. Trečius Varnoje sužavi istoriniai ir architektūriniai paminklai – senamiestis, Varnos soboras (didžiausia katedra Bulgarijoje), Varnos archeologijos muziejus. Vadinamasis „Varnos auksas“, kurį galite pamatyti šiame muziejuje, buvo rastas archeologinių kasinėjimų Varnos Nekropolyje metu, manoma, kad ten žmonės buvo laidojami daugiau nei prieš 6500 metų. Tai „Varnos auksui“ suteikia seniausio pasaulio aukso lobyno titulą.

Šv. Anastasijos sala

Šv. Anastasijos sala_lietuviaikeliauja.lt

Atstumas nuo kranto: ~1,5 km
Lankytinos vietos tipas: istorinis paminklas 

Ką čia rasite?

Lankantis Burgase reikėtų nepraleisti progos apžiūrėti Šv. Anastasijos salą. Tai nedidelė 1 ha sala, turinti turtingą istoriją. Čia buvo piratų buveinė, viduramžiais – vienuolių prieglobstis, o XX a. – kalėjimas. Šiandien buvusiame vienuolyne yra įrengtas nedidelis, jaukus muziejus, pristatantis originalią salos istoriją. Rekomenduojama ekskursiją į salą užsirezervuoti iš anksto, ypač populiariausiais mėnesiais (vasarą). Įprastai išvykstama ryte, o grįžtama tos pačios dienos vakare, tačiau galima apsinakvoti saloje esančiame nedideliame viešbutyje. Saloje galėsite ne tik pasigrožėti istoriniais paminklais ir gamta, bet ir išgerti vietinių auginamos arbatos, sočiai pavalgyti šviežios žuvies.

Akmenų miškas

Akmenų miškas

Atstumas nuo kurorto: ~150 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos paminklas
Ką čia rasite?
Už maždaug 20 km nuo Varnos rasite unikalų gamtos paminklą – vienintelę dykumą Bulgarijoje ir joje esančius keistų formų akmenis – Akmenų mišką. Legendomis apipinta vieta, anot mokslininkų, susiformavo natūraliai. Šie akmenys-kolonos, primenančios žmones, gyvūnus ir augalus, čia buvo prieš keliasdešimt milijonų metų. Laikui bėgant jų forma keitėsi, vieni akmenys sutrupėjo ir neatlaikė metų naštos, o kiti liko stovėti ir įgijo specifinę išvaizdą. Daugelis čia esančių kolonų – tuščiavidurės, o dėl įdomių savo formų kartais yra vadinamos gamtos suformuotomis skulptūromis. Akmenų miškas užima 7 kv. km plotą, populiariausia yra Dikilitašo akmenų grupė, kurioje daugiau nei 300 unikalių kolonų.

    Kur norite keliauti?

    Papasakokite kokios kelionės norite ir mes pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą

    Pageidavimai viešbučiui

    Žvaigždučių skaičius

    Maitinimo tipas