Ar keliauti vienam? Žinoma!

Keliauti vienam

Įprasta, kad į keliones leidžiamės su draugais, šeima, antrąja puse, todėl neradęs kompanijos, ne vienas sudvejoja – su kuo gi keliauti? Vienam – neįprasta, nedrąsu, liūdna. Vis dėlto nereikia atsisakyti trokštamos kelionės vien todėl, kad neradote draugijos – patyrę keliautojai tvirtina, kad vienam gali būti labai smagu!

Tik pagalvokite – jūsų visiškai niekas nevaržo, galite susiplanuoti sau tinkamiausią maršrutą, lankyti būtent tas vietas ir objektus, kurie domina jus, ir daryti tai sau tinkamu tempu. Panorėję galėsite kad ir visą dieną praleisti viename muziejuje, arba, atvirkščiai – į muziejus, kad ir kokius žymius ir įdomius, visai neiti, jei rasite širdžiai mielesnės veiklos.

Keliauti vienam

Pažintys kelionėje

Ką daryti, kad nebūtų liūdna? Susipažinti su kitais keliautojais – traukinyje, lėktuve, hostelyje. Rasti vietinių draugų per interneto platformas, pvz., CouchSurfing, kur vietiniai gyventojai mielai susitinka su keliautojais ir jiems aprodo savo miestą arba net pasiūlo nakvynę – taip ne tik pabendrausite su vietiniais, bet ir turėsite galimybę užsukti į turistams mažiau pažįstamas vietas ir patirti daugiau autentiškos atmosferos.

Keliauti vienam

Saugumas

Ar keliauti vienam pavojinga? Pirmiausia, tai priklauso nuo kelionės krypties – saugios destinacijos saugios visiems, o karštuose taškuose pavojus grės ir vienišiams, ir grupėms. Žinoma, reikia laikytis elementarių saugumo taisyklių – vengti atokių tamsių gatvių, įtartinai atrodančių rajonų, nepasitikėti pernelyg draugiškais nepažįstamaisiais ir saugoti kuprinę – tiesa, kad jei esate vienas, neturite kelionės draugo, kuris stebėtų jūsų užnugarį, taigi esate lengvesnė auka kišenvagiams. Tiesiog elkitės protingai – nedemonstruokite turimų brangių daiktų.

Jei keliausite toli ir ilgai, į mažiau pažįstamus kraštus, informuokite apie savo planus artimuosius ir nuolat palaikykite su jais ryšį – jei jums vis dėlto kas nors nutiks, bus lengviau atsekti jūsų buvimo vietą.

Keliauti vienam

Ir dar

Beje, vienas naudingiausių keliavimo vienam aspektų – išmoktos savarankiškumo pamokos. Jei prastai orientuojatės, negalėsite tikėtis, kad kelionės draugas visur ras kelią, jei esate užuomarša, nebus, kas jums primins, kelintą valandą išskrenda lėktuvas, o jei prastai kalbate užsienio kalba, tiesiog gėdijatės ja kalbėti, likus vienam, teks išdrįsti prabilti!  Taigi „solo“ kelionės – ir išbandymas, ir visiškai naujos patirtys, o sužinoti, ar jums tai patiks galima tik pamėginus. Išdrįskite!


Straipsnį parengė lietuviaikeliauja.lt

Atsakyti

Turite būti prisijungę norėdami parašyti komentarą.