TOP 3 Europos sostinės: įspūdingos vietos pavalgyti ar užkąsti

Kelionėse vis dažniau norime ne tik pamatyti ar patirti, bet ir… paragauti. Visame pasaulyje sparčiai populiarėja vadinamosios gastronominės kelionės, kurių tikslas pajausti svetimos šalies kultūrą per maistą. Šį kartą dalijamės net TOP 3 Europos sostinių restoranais bei kavinėmis, kurie sužavės ne tik savo maistu, bet ir įspūdinga atmosfera.

  1. Paryžius

Ladurée

Dažnam, apsilankiusiam Paryžiuje, ko gero yra tekę girdėti, kad, jeigu viešėdamas mieste nebuvai „Ladurée”, tai apskritai nebuvai Paryžiuje. Neabejotinai garsiausia, socialinių tinklų žvaigždžių taip mylima, Prancūzijos sostinės desertinė populiarumą užsitarnavo ne veltui. Įkurta dar 1862-aisiais desertinė išgarsėjo klasikiniais macaroons pyragaičiais. Nors dabar desertinės frančizę galima rasti net JAV, visada įdomu savo akimis pamatyti nuo ko viskas prasidėjo.

https://www.instagram.com/maisonladuree/

 

Café de Flore

Ši viena seniausių Paryžiaus kavinių ilgą laiką buvo itin mėgiama garsiausių šalies rašytojų,  filosofų bei menininkų, tokių kaip Pablo Picasso, vėliau Jean-Paul Sartre ar Albert Camus. Šiandien „Café de Flore” vis dar galima pamatyti ir šiandieninių žvaigždžių – čia dažnai kavos išgerti užsuka kultinis šių dienų prancūzų rašytojas Frederic Beigbeder. Kavinėje rekomenduojama valgyti pusryčius, prancūziškus ragelius ar salotas.

https://www.facebook.com/Cafedefloreofficial/

Siūlomos iliustracijos:

 

  1. Londonas

Peggy Porchen Cakes

Ši desertinė – socialinių tinklų žvaigždžių numeris vienas ne tik dėl pribloškiančių keksiukų ar tortų, bet ir dėl kvapą gniaužiančio interjero ir eksterjero. Kiekvienas čia apsilankęs gali pasijausti tarsi Alisa Svajonių šalyje. Rožinės pastato sienos, dailūs staliukai ir, žinoma, neeilinės gėlių kompozicijos, priverčia stabtelėti ir prisėsti bent puodeliui kavos. Tiesa, ši vieta tokia populiari, kad eilėje praleisti gali tekti net… kelias valandas.

https://www.instagram.com/peggyporschenofficial/

Peggy Porshen caces

Peggy Porshen caces - lietuviaikeliauja.lt

 

Sky Garden

Ieškantiems įspūdingos miesto panoramos pravartu būtų apsilankyti „Sky Garden” restorane. Patikėkite, čia atsiveriantis Jungtinės Karalystės sostinės vaizdas abejingų nepalieka. Ką jau kalbėti apie vakarienę saulėlydžio metu! Beje, šis restoranas pamėgtas šalies garsenybių ir net politikų. Ar žinojote, kad čia ministrė pirmininkė Theresa May yra net kelis kartus organizavusi įvairių neoficialių priėmimų?

https://www.instagram.com/sg_skygarden/

Sky garden - lietuviaikeliauja.lt

Sky garden

 

  1. Barselona

Happy Pills

Nors šios vietos teoriškai negalima pavadinti maitinimo įstaiga, ją, viešint Barselonoje, aplankyti tiesiog privalu. Tai neeilinė saldainių parduotuvėlė, kurios konceptas jau užkoduotas pačiame pavadinime. Įvairūs skanėstai, saldainiai ir guminukai čia parduodami buteliukuose, panašiuose į vaistų ar vitaminų. Taigi čia nusipirkti galima saldžių piliulių gerai nuotaikai.

https://www.instagram.com/happypills.official/

Happy pils - lietuviaikeliauja.lt

Happy pils-lietuviaikeliauja.lt

 

Suquet de L’Almirall

Tai vieta, kurioje rekomenduojama paragauti tradicinės ispanų paella. Užsukus taip pat verta užsisakyti jūros gėrybių, nes jos čia nepakartojamo skonio. Tiesa, restoranas įsikūręs turistų mėgiamoje vietoje, prie paplūdimio, bet juk dėl puikių jūros gėrybių ir romantiško vaizdo galima kažką aukoti.

https://www.instagram.com/suquetdelalmirall/

Suquet de L’Almirall

Suquet de L’Almirall