Antalijos regionas pietų Turkijoje, tai populiariausia atostogų kryptis Turkijoje su puikiai pritaikyta infrastruktūra tiek vietiniams, tiek užsienio turistams. Kasmet čia apsilanko daugiau nei 10 mln. poilsiautojų. Juos čia atvilioja švelnus klimatas, šilta Viduržiemio jūra ir įdomi šio krašto istorinė praeitis.

Antalijos regiono istorija gali būti skaičiuojama nuo 150 m. pr. m. e., kai buvo įkurtas Antalijos miestas, o kraštą valdė Romėnų imperija. Vėliau teritorijoje įsigalėjo Osmanų, Bizantijos imperijos. Keičiantis gyventojams, keitėsi ir kultūrinis palikimas, architektūros stilius, vystomos pramonės šakos. Šiandien Antalija turistams gali pasiūlyti įspūdingas šventyklas, tūkstančius metų skaičiuojančius amfiteatrus ir daug kitų istorinių įdomybių. O šalia istorinio palikimo, atostogautojus vilioja smėlėti paplūdimiai, aukšto lygio aptarnavimas, visada geras oras ir šiltas vanduo. Net ir žiemą jūra čia įšyla iki 16–17 laipsnių, o vasaros mėnesiais ir iki 27–28 laipsnių. Antalijos regione įsikūrę lietuvių pamėgti kurortiniai miesteliai: Kemeras, Belekas, Sidė ir kiti.

Lankytinos vietos

Dudeno kriokliai ir urvai

Dudeno kriokliai

Atstumas nuo kurorto centro: ~10 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos objektas, parkas

Ką čia rasite? 

Tai natūraliai susiformavę kriokliai, kurie lankytojus žavi iš aukštai krentančio vandens srovėmis ir paslaptingais urvais, besislepiančiais po jais. Aukštutiniai Dudeno kriokliai yra itin gražiame ir puikiai prižiūrimame parke. Čia skraido papūgos, yra specialiai įrengti takeliai, o norintys patekti į krioklio vidų, gali apsilankyti už krioklių esančiuose urvuose. Žemutiniai Dudeno kriokliai dažniausiai apžiūrimi iš laivo ar jachtos, nes būtent iš jūros atsiveria įspūdingiausias vaizdas. Čia vanduo iš 40 m aukščio krenta tiesiai į jūrą, todėl nors ir nuo kranto galima pamatyti šį krioklį, bet daugiausia įspūdžių ir nepakartojamų nuotraukų parsivešite būtent iš pasiplaukiojimo laivu.

Pamukalė

Pamukalė, Turkija, Antalija

Atstumas nuo kurorto: ~250 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos objektas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Ką čia rasite? 

Pamukalė turkiškai reiškia „medvilnės pilis“. Tiesa, ši vieta su medvilne neturi nieko bendra. Tai mineralinės versmės šalies pietvakariuose, kurios suformavo įspūdingą druskingą slėnį, su medvilnę primenančiais baltais sūraus vandens plotais. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai tiesiog snieguotos kalvos, tačiau vasarą čia temperatūra siekia 25–30 laipsnių, o žiemą nenukrenta žemiau -2 laipsnių. Tai populiariausia lankytina vieta visoje Turkijoje, o tie, kas ten lankėsi, sako, kad nuotraukos neatspindi nė pusės to, ką galima pamatyti gyvai. Keliaudami pasiimkite maudymosi kostiumą, kad galėtumėte pasimėgauti mineralinio vandens procedūromis bei nusiteikite pažingsniuoti po teritoriją, jog pamatytumėte gražiausius vaizdus.

Kursunlu gamtos parkas

Kursunlu gamtos parkas

Atstumas nuo kurorto centro: ~20 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos objektas, vieta piknikui

Ką čia rasite?

Visai šalia Antalijos yra Kursunlu gamtos parkas, kurio pagrindinis traukos objektas – įspūdingas krioklys. Klaidžiojant parko takeliais galite sutikti daug įvairių smulkių gyvūnų: voverių, triušių, vėžlių, driežų, pamatyti papūgų ir kitų egzotinių paukščių. Parke įrengtos pikniko vietos, todėl bus kur prisėsti atgauti jėgas, užkąsti ir pasimėgauti parko vaizdais. Jei norite daugiau sužinoti apie parko florą ir fauną, galite leistis į ekskursiją su gidu. Parkas išsiskiria ryškiais žalios ir mėlynos spalvų kontrastais, todėl čia darytos nuotraukos yra populiarios visame pasaulyje ir dažnai naudojamos spaudai, reklamai. Gal turite suvenyrinį rankšluostį su krioklio nuotrauka? Labai gali būti, kad ten pavaizduotas būtent Kursunlu krioklys.

Senasis uostas

Senasis uostas, Antalija, Turkija

Atstumas nuo kurorto centro: ~2 km
Lankytinos vietos tipas: miesto vieta, uostas

Ką čia rasite?

Senasis Antalijos uostas nustebins jus savo jaukumu ir leis kitokiu kampu pažvelgti į miestą. Įprasta apžvalgos aikštelę rasite aukštesnėje miesto vietoje, tačiau būtent čia, nusileidę į žemiausią Antalijos vietą, jūs galėsite pamatyti kalne išsidėsčiusį kurortą, lankytinas vietas, kurias jau apžiūrėjote iš arti ar dar tik planuojate pamatyti. Į uostą nusileisite stačiais akmeniniais laiptais. Čia galėsite iš arčiau apžiūrėti jachtas ir mažus žvejų laivelius, šnektelti su draugiškais vietiniais gyventojais bei įsigyti šviežiai sugauto laimikio ar paragauti jo vietinėse užkandinėse.

Konyaalti paplūdimys

Konyaalti paplūdimys

Atstumas nuo kurorto centro: ~8 km
Lankytinos vietos tipas: paplūdimys, įspūdingi vaizdai

Ką čia rasite?

Antalija garsi savo paplūdimiais ir tuo, kad čia bene visur galima mėgauti saule ir jūra. Visgi vieni paplūdimiai yra tiesiog šalia jūsų viešbučio, o į kitus verta nuvykti nesvarbu, kur tiksliai esate apsistoję. Būtent toks yra Konyaalti paplūdimys! Tai smulkaus smėlio paplūdimys, apsuptas kavinių, barų ir atostogų šurmulio. Čia galite praleisti visą dieną, mėgaudamiesi ne tik saule bei Viduržiemio jūra, bet ir įspūdingais vaizdais. Iš čia puikiai matosi Tauro kalnų grandinė, statūs skardžiai ir įspūdinga kranto linija. Tai puiki vieta tiems, kurie nori „pagauti“ gražiausią atostogų kadrą!

    Kur norite keliauti?

    Papasakokite kokios kelionės norite ir mes pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą

    Pageidavimai viešbučiui

    Žvaigždučių skaičius

    Maitinimo tipas