Turkijos pietuose įsikūrusi Alanija, tai rojaus kampelis ieškantiems vasaros šilumos kiaurus metus ir nuostabios gamtos. Alanijos pavadinimas, sakoma, atsirado dėl klaidos, įsivėlusios telegrafo žinutėje. Tačiau posakis „Kaip pavadinsi, taip nesugadinsi.“ bene geriausiai tinka Alanijai. Kasmet 10 proc. visų Turkijos turistų atvyksta poilsiauti būtent čia, o nuo birželio iki spalio temperatūra nenukrenta žemiau 18 laipsnių.

Alanijos teritorijoje žmonės gyveno jau nuo paleolito amžiaus. O laikmečiams keičiantis, Alanija priklausė Bizantijos, Romos ir Osmanų imperijoms. Kiekvienas laikotarpis paliko savo istorinių ženklų. Turistai gali gėrėtis Alanijos senamiesčiu ir uostu, vienintele išlikusia seldžiukų tvirtove ir, žinoma, miesto simboliu – XIII a. pastatytu Raudonuoju gynybiniu bokštu. Be abejonės, istoriniai paminklai tai tik prieskonis poilsiautojams, kurie ieško ramybės, ošiančios jūros ir saulėtų paplūdimių. Populiariausias jų – Kleopatros, įsikūręs vakarinėje miesto dalyje ir nusidriekęs pakrante apie 2,5 km. 

Lankytinos vietos

Damlato urvas

Damlato urvas Alanija lietuviaikeliauja.lt

Atstumas nuo kurorto centro: ~1 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos objektas 

Ką čia rasite?

Į vakarus nuo Alanijos pilies, paplūdimyje, rasite įėjimą į Damlato urvą. Jis buvo atrastas tik 20 a. viduryje, statant prieplauką. Urve gausu stalagmitų ir stalaktitų. Geologai skaičiuoja, kad šie čia susiformavo per pastaruosius 15 tūkst. metų. Šiandien urvas yra atviras lankytojams, kurie gali pasigrožėti visu 200 m2 urvo plotu. Temperatūra urve kiaurus metus išlieka apie 22 laipsnius Celsijaus. Beje, urve yra maždaug 10 kartų daugiau anglies dioksido nei įprastame ore. Tikima, kad buvimas tokiame ore padeda išgydyti astmą. Per mėnesį būtent dėl astmos čia atvyksta keli tūkstančiai žmonių. Gydymo tikslais urvas būna atviras kasdien nuo 6 iki 10 ryto – tuo metu čia neįleidžiami kiti lankytojai. Vėliau urve gali apsilankyti visi norintys, įsigiję porą eurų kainuojantį bilietą.

Pamukalė

Pamukalė, Turkija, Antalija

Atstumas nuo kurorto: ~370 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos objektas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Ką čia rasite? 

Pamukalė turkiškai reiškia „medvilnės pilis“. Tiesa, ši vieta su medvilne neturi nieko bendra. Tai mineralinės versmės šalies pietvakariuose, kurios suformavo įspūdingą druskingą slėnį, su medvilnę primenančiais baltais sūraus vandens plotais. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai tiesiog snieguotos kalvos, tačiau vasarą čia temperatūra siekia 25–30 laipsnių, o žiemą nenukrenta žemiau -2 laipsnių. Tai populiariausia lankytina vieta visoje Turkijoje, o tie, kas ten lankėsi, sako, kad nuotraukos neatspindi nė pusės to, ką galima pamatyti gyvai. Keliaudami pasiimkite maudymosi kostiumą, kad galėtumėte pasimėgauti mineralinio vandens procedūromis bei nusiteikite pažingsniuoti po teritoriją, jog pamatytumėte gražiausius vaizdus.

Kursunlu gamtos parkas

Kursunlu gamtos parkas

Atstumas nuo kurorto centro: ~125 km
Lankytinos vietos tipas: gamtos objektas, vieta piknikui

Ką čia rasite?

Visai šalia Antalijos yra Kursunlu gamtos parkas, kurio pagrindinis traukos objektas – įspūdingas krioklys. Klaidžiojant parko takeliais galite sutikti daug įvairių smulkių gyvūnų: voverių, triušių, vėžlių, driežų, pamatyti papūgų ir kitų egzotinių paukščių. Parke įrengtos pikniko vietos, todėl bus kur prisėsti atgauti jėgas, užkąsti ir pasimėgauti parko vaizdais. Jei norite daugiau sužinoti apie parko florą ir fauną, galite leistis į ekskursiją su gidu. Parkas išsiskiria ryškiais žalios ir mėlynos spalvų kontrastais, todėl čia darytos nuotraukos yra populiarios visame pasaulyje ir dažnai naudojamos spaudai, reklamai. Gal turite suvenyrinį rankšluostį su krioklio nuotrauka? Labai gali būti, kad ten pavaizduotas būtent Kursunlu krioklys.

Senasis uostas

Senasis uostas, Antalija, Turkija

Atstumas nuo kurorto centro: ~130 km
Lankytinos vietos tipas: miesto vieta, uostas

Ką čia rasite?

Senasis Antalijos uostas nustebins jus savo jaukumu ir leis kitokiu kampu pažvelgti į miestą. Įprasta apžvalgos aikštelę rasite aukštesnėje miesto vietoje, tačiau būtent čia, nusileidę į žemiausią Antalijos vietą, jūs galėsite pamatyti kalne išsidėsčiusį kurortą, lankytinas vietas, kurias jau apžiūrėjote iš arti ar dar tik planuojate pamatyti. Į uostą nusileisite stačiais akmeniniais laiptais. Čia galėsite iš arčiau apžiūrėti jachtas ir mažus žvejų laivelius, šnektelti su draugiškais vietiniais gyventojais bei įsigyti šviežiai sugauto laimikio ar paragauti jo vietinėse užkandinėse.

Kleopatros paplūdimys

Kleopatros paplūdimys - Lietuviai keliauja

Atstumas nuo kurorto centro: ~2,5 km
Lankytinos vietos tipas: paplūdimys

Ką čia rasite?

Kleopatros paplūdimys – tai populiariausias paplūdimys Alanijoje. Jis tęsiasi pakrante kelis kilometrus, o šalia paplūdimio rasite daug barų, kavinių, užkandinių, kur galėsite atsigaivinti bei pavalgyti. Paplūdimys yra gerai prižiūrimas, švarus, vanduo skaidrus. Galima išsinuomoti gultus ir skėčius visai dienai bei gerai praleisti laiką. Jei atvyksite iš aplinkinių kurortinių miestelių – šalia yra vietos automobiliui pastatyti. Rytinėje paplūdimio pusėje rasite įėjimą į Damlato urvą, vertą aplankyti gamtos objektą. Paplūdimį galėsite apžvelgti ir iš paukščio skrydžio – iš čia kyla ir leidžiasi oro gondolos.

Oro gondolos

Alanija oro gondolos

Atstumas nuo kurorto centro: ~2,5 km
Lankytinos vietos tipas: įspūdingi vaizdai

Ką čia rasite?

Šalia Kleopatros paplūdimio yra galimybė pakilti aukštyn oro gondola ir pamatyti Alanijos pakrantę bei miesto kontūrus iš paukščio skrydžio. Gondola iš Kleopatros paplūdimio gabena į Alanijos pilies prieigas. Tai bus patogus būdas apžiūrėti abu šiuos objektus. Kelionė iš paplūdimio į kalno viršų bus įspūdinga – jokios nuotraukos neperteiks įspūdingų atsiveriančių vaizdų, kalnuotos vietovės peizažo ir beribės jūros horizonto. Vaizdas skiriasi priklausomai nuo paros meto, todėl poilsiaujantys pačioje Alanijoje dažnai renkasi čia grįžti dar kartą, kitu paros metu. Gondolos kelia nuo 9.30 iki 21 val., o bilieto kaina vienam suaugusiam asmeniui yra tik 3–4 eurai. Nepamirškite pasiimti fotoaparatą ir leiskitės gaudyti gražiausių atostogų nuotraukų!

    Kur norite keliauti?

    Papasakokite kokios kelionės norite ir mes pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą

    Pageidavimai viešbučiui

    Žvaigždučių skaičius

    Maitinimo tipas